Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 15 września 2016, 09:51

Blair Witch, Sługi boże - weekendowe premiery filmowe

W połowie września w rodzimych kinach znajdziecie polski dreszczowiec Sługi boże, kontynuację znanego horroru - Blair Witch, a także trzecią część perypetii Bridget Jones. Co wybierzecie?

Blair Witch

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Blair Witch Project to jeden z największych sukcesów niezależnego kina w historii i przy okazji film, który dał początek modzie na marketing wirusowy i estetykę „found footage”. Jego kontynuacja byłą nędzną namiastką oryginału, dziwić więc może powrót do tej samej historii po latach. Film Blair Witch powstawał w tajemnicy i niedługo przed pierwszymi festiwalowymi pokazami ujawniono, o co tak naprawdę chodzi. Dzieciaki znowu wejdą do nawiedzonego lasu, tym razem pod pretekstem szukania siostry jednego z nich (to Heather z pierwszej części). Pierwsze opinie recenzentów są niezwykle entuzjastyczne, choć trzeba wziąć poprawkę na to, że tak generalnie zawsze jest po przedpremierowych pokazach – z czasem entuzjazm opada. Ale nawet jeśli nie jest to nowe otwarcie w dziejach horroru, mając na uwadze dorobek twórców (Następny jesteś Ty i Gość), można liczyć na solidną produkcję.

  1. Reżyseria: Adam Wingard
  2. Grają: James Allem McCune, Callie Hernandez, Corbin Reid

Sługi boże

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Dużo razy przed premierą filmu Sługi boże pojawiało się odniesienie do słynnych Aniołów i demonów Dana Browna i ekranizacji stworzonej przez Rona Howarda. Tajemniczy spisek, para śledczych i religijne wątki oraz zagadki dały pretekst do stworzenia prostej analogii. Jak jest w istocie przekonać się będzie można od jutra. W filmie Macieja Gawrysia początkiem akcji jest samobójstwo młodej Niemki, która rzuca się z wieży wrocławskiego kościoła. Lokalny komisarz prowadzi sprawę, ale szyki miesza mu pani policjant z Niemiec, kobieta mająca również polskie korzenie. Do tego pojawia się tajniak z Watykanu, a wszystko komplikuje się coraz bardziej. Film wygląda na solidnie nakręconą i napisaną rzecz, która będzie w stanie rozbujać wahadło z rodzimymi produkcjami, których do końca roku wyjdzie całkiem sporo. Co ciekawe, Sługi boże w oryginale to powieść, która pojawiła się w księgarniach zaledwie przed momentem.

  1. Reżyseria: Mariusz Gawryś
  2. Grają: Bartłomiej Topa, Julia Kijowska, Adam Woronowicz, Małgorzata Foremniak

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Bridget Jones 3 (znana i lubiana bohaterka powraca po latach i teraz spodziewa się dziecka),
  2. Królestwo (po Mikro- i Makrokosmosie przyszedł czas na pięknie nakręcony dokument o leśnej przyrodzie),
  3. Mając 17 lat (francuski dramat o dwóch zupełnie różnych rówieśnikach z jednej klasy).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.