Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2020, 17:30

autor: Entelarmer

Resident Evil 3 nie zawodzi. Capcom chwali się sprzedażą gier

Firma Capcom podała wyniki sprzedaży swoich gier. Monster Hunter: World pozostaje jego największym hitem, ale Resident Evil 3 również poradziło sobie nie najgorzej.

Resident Evil 3 nie zawodzi. Capcom chwali się sprzedażą gier - ilustracja #1
Odświeżenie trzeciego Resident Evil cieszyło się sporym powodzeniem.

Firma Capcom pochwaliła się wynikami finansowymi za 2019 rok fiskalny, zakończony 31 marca 2020 roku. Slajdy udostępnione przez wydawcę zdradzają m.in. łączną sprzedaż jego wybranych produkcji (tj. z uwzględnieniem dystrybucji pudełkowej oraz cyfrowej). Monster Hunter: World pozostaje najmocniejszą pozycją z katalogu wydawcy z wynikiem 15,5 miliona egzemplarzy sprzedanych bezpośrednio lub wysłanych do sklepów. Nieźle radzi sobie też zeszłoroczne Resident Evil 2, które dobiło do poziomu 6,5 mln kopii. Natomiast odświeżone Resident Evil 3: Nemesis trafiło do sprzedawców w 2,5 mln sztuk. To gorszy wynik niż dwójki, która w ciągu czterech dni osiągnęła sprzedaż 3 mln egzemplarzy (co może wynikać ze słabszych recenzji albo trwającej epidemii koronawirusa). Mimo to wypada uznać, że odświeżona trójka nie przyniosła twórcom wstydu.

O sukcesie ostatniego Monstera Huntera świadczy również powodzenie dodatku Iceborne. To ogromne rozszerzenie zdołało dobić do 5 milionów sprzedanych egzemplarzy. Nie wystarczyło to, by zrzucić markę Resident Evil z tronu – nieumarła seria survival horrorów pozostaje najlepiej sprzedającym się cyklem Capcomu, zdecydowanie wyprzedzając nie tylko MH, ale i Street Fightera, Devil May Cry oraz Mega Mana.

Resident Evil 3 nie zawodzi. Capcom chwali się sprzedażą gier - ilustracja #2
Monster Hunter: World nie zwalnia tempa.

Firma nie zamierza spoczywać na laurach. W raporcie wspomniano o wydaniu wielu dużych produkcji do końca bieżącego roku fiskalnego. Ma to pozwolić na osiągnięcie planowanej sprzedaży gier w tym okresie na poziomie 28 milionów egzemplarzy, a więc o 2,5 mln więcej niż w poprzednim roku. Wygląda na to, że powinniśmy się spodziewać znaczących zapowiedzi od Capcomu w najbliższych miesiącach.