Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2012, 13:01

Remedy pracuje nad niezapowiedzianą przełomową grą. Czyżby Alan Wake 2?

Remedy pracuje nad nowym wysokobudżetowym i przełomowym projektem. Taka informacja pojawiła się w ofercie pracy na oficjalnej stronie dewelopera. Szczegóły następnej gry fińskiego studia są nieznane – być może jest nią jednak kontynuacja serii Alan Wake.

Na stronie Remedy pojawiło się ogłoszenie, w którym czytamy, że studio pracuje nad „przełomowym” projektem konsolowym o dużym budżecie. Szczegóły gry nie są znane, ale chyba wiemy, czego się spodziewać. Deweloper wspominał wcześniej o chęci stworzenia pełnoprawnej kontynuacji serii Alan Wake, która powróci niedługo w pobocznej odsłonie (American Nightmare).

Wpis na stronie fińskiego producenta jest o tyle ciekawy, że wyraźnie oddziela tajemniczy projekt od wspomnianego Alan Wake's American Nightmare. Co więcej, nowa gra powstaje na kolejnej odsłonie autorskiego silnika stworzonego przez Remedy, który wykorzystano w dotychczasowych przygodach tytułowego pisarza. Studio poszukuje programistów i paru innych pracowników.

Nie wiemy, czy następnym projektem Remedy jest Alan Wake 2, ale wiele by na to wskazywało. W niedawnej zapowiedzi American Nightmare powtórzyliśmy za jednym z magazynów, że mniejsza gra może być pomostem między pierwszym i drugim sezonem serii. Ta telewizyjna metafora oznacza pierwszą i, wciąż niezapowiedzianą, drugą cześć gry.

Załóżmy, że Remedy rzeczywiście otrzymało zielone światło od wydawcy, aby stworzyć grę Alan Wake 2. Pytaniem, które pewnie pojawi się w umysłach wielu graczy jest to, czy ewentualna kontynuacja ma szansę trafić na pecety. Pierwowzór zadebiutował na Xboksie 360 i dopiero niedawno ujawniono, że zostanie przeniesiony na komputery. Alan Wake zadebiutuje na blaszakach w najbliższych miesiącach.

  1. Oficjalna strona studia Remedy
  2. Zapowiedź Alan Wake's American Nightmare