Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2021, 20:20

autor: Frosty

Remake System Shocka z ostatnim demem przed letnią premierą

Po 5 latach od rozpoczęcia kampanii na Kickstarterze, gracze otrzymali nowe demo remake’u System Shocka od studia Nightdive Studios. Poznaliśmy też przybliżoną datę premiery oraz cenę.

Długie lata musieli wyczekać fani, żeby zagrać w tworzonego (dwukrotnie) od podstaw System Shocka. Na szczęście twórcy przynoszą nam dobre wieści. Droga dla nich była iście wyboista, ale jeśli wszystko pójdzie po ich myśli, to remake klasyki otrzymamy już tego lata. Udostępniona także została ostatnia wersja dema na komputery osobiste, w którym zapoznamy się ze wszystkimi najważniejszymi aspektami finalnej gry - m.in. z systemem dekapitacji przeciwników, rozbudowanym oświetleniem oraz cyberprzestrzenią, która umożliwi nam hakowanie drzwi i innych urządzeń (via PC Gamer). Rozpoczęło się również przyjmowanie pre-orderów wersji na PC. Cena gry wynosi 161,99 zł, a jako bonus do nich otrzymamy w przyszłości remaster drugiej części oryginalnego System Shocka - System Shock 2: Enhanced Edition.

Remake System Shocka z ostatnim demem przed letnią premierą - ilustracja #1

Produkcja nowej wersji tytułu z 1994 roku nie była usłana różami. Projekt zaliczył kilka obsuw, z czego druga była skutkiem całkowitego zrestartowania prac nad grą, spowodowanego zbyt dalekim odejściem od pierwowzoru. Aktualna wersja spełnia już oczekiwania deweloperów z Nightdive Studios, którzy od zera nagrali dialogi, stworzyli świeżą ścieżkę dźwiękową, w której ciągle czuć ducha oryginału, a także zbalansowali napotykanych przez nas wrogów oraz bronie.

Pre-ordery oraz dema dostępne są na Steamie, GOG-u oraz Epic Games Store.