Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2016, 10:05

autor: Entelarmer

System Shock Remake przesunięty na 2018 rok

Złe wieści dla fanów serii System Shock. Studio Night Dive przesunęło premierę odświeżonej wersji pierwszej odsłony cyklu. Na remake System Shocka przyjdzie nam poczekać do drugiego kwartału 2018 roku.

Minęło kilka miesięcy od zakończenia zbiórki na System Shock – odświeżoną wersję klasycznej gry akcji, tworzoną przez Night Dive Studios. W trakcie kampanii na Kickstarterze twórcy zdołali zebrać ponad 1,3 miliona dolarów, przy minimalnym progu ustalonym na 900 tysięcy dolarów. Od tego czasu zasadniczo nie słyszeliśmy o tym projekcie, choć w każdym miesiącu otrzymywaliśmy aktualizację od zespołu. Ostatnią opublikowano wczoraj i raczej nie ucieszy ona miłośników cyberpunkowego klasyka. Jak czytamy, gra nie ukaże się w grudniu przyszłego roku – premierę przesunięto na drugi kwartał 2018 roku. Nie podano przyczyny opóźnienia, podkreślono za to, że uwspółcześniony System Shock może nie ukazać się jednocześnie na wszystkich platformach docelowych (komputerach PC i Mac oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One), choć zespół dołoży wszelkich starań, by umożliwić równoczesny debiut wszystkich wersji.

Oprócz tego w ogłoszeniu poinformowano o rozpoczęciu prac nad tzw. segmentem pionowym (Vertical Slice), czyli próbką gry mającą działać i wyglądać jak ostateczna produkcja, w przeciwieństwie do prototypu. W związku z tym – jak czytamy – ekipa Night Dive będzie mogła zaprezentować co nieco w nadchodzących miesiącach. Zamieszczono też kolejną grafikę koncepcyjną (widoczną poniżej) i opublikowano nowe ogłoszenia o pracę.

Źródło: Kickstarter. - System Shock Remake przesunięty na 2018 rok - wiadomość - 2016-11-18
Źródło: Kickstarter.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach