Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2014, 13:06

autor: Draug

Raven’s Cry - główny wątek wystarczy na 25 godzin zabawy

Krakowskie studio Reality Pump zapoczątkowało nową serię klimatycznych wiadomości na temat gry Raven’s Cry, zatytułowaną „List w butelce” (ang. „Message in a Bottle”). Przy okazji publikacji pierwszej z nich podano informację, że polskie cRPG akcji w pirackich klimatach zapewni nam 25 godzin zabawy.

Choć gra Raven’s Cry długo rodziła się w bólach, coraz więcej wskazuje na to, że jest już na ostatniej prostej przed ostatecznym debiutem. Dotyczy to nie tylko gotowości deweloperów do pokazywania gry, choćby wewnętrznego (o czym przekonaliśmy się przed kilkoma tygodniami, kiedy nasza ekipa zapukała do drzwi krakowskiego studia Reality Pump), ale również rozkręcającej się kampanii marketingowej. Niedawno twórcy rozpoczęli nową serię wiadomości na temat omawianego cRPG akcji, zatytułowaną „List w butelce” (w oryginale „Message in a Bottle”) i dostępną przez newslettery, na które można zapisać się przez oficjalną stronę omawianej produkcji. Przy okazji publikacji pierwszego tekstu tego typu twórcy ujawnili, że Raven’s Cry dostarczy nam 25 godzin zabawy. Rzecz jasna, wartość ta dotyczy jedynie głównego wątku fabularnego – poboczne atrakcje powinny zapewnić nam co najmniej kilkanaście kolejnych godzin rozrywki.

Raven’s Cry – jak Assassin’s Creed IV, tyle że nieco bardziej mroczny, polany sosem cRPG i stworzony przez Polaków. Jak myślicie, Reality Pump odniesie sukces? - Raven’s Cry - główny wątek wystarczy na 25 godzin zabawy - wiadomość - 2014-04-19
Raven’s Cry – jak Assassin’s Creed IV, tyle że nieco bardziej mroczny, polany sosem cRPG i stworzony przez Polaków. Jak myślicie, Reality Pump odniesie sukces?
Raven’s Cry w skrócie:
  • Twórcy: polskie Reality Pump
  • Wydawca: niemieckie TopWare Interactive
  • Gatunek: cRPG akcji z widokiem TPP
  • Realia: piraci na XVIII-wiecznych Karaibach
  • Cechy szczególne: półotwarty świat, bitwy morskie, elementy skradankowe, mroczny klimat
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, PS4
  • Termin premiery: 14 października 2014

A co z samym „listem w butelce”? Mamy tu do czynienia z dostępnym po angielsku, klimatycznym tekstem, który w zawoalowany sposób przekazuje informacje na temat tego, co czeka nas w samej grze. Pierwszy wpis jest fragmentem dziennika kapitańskiego Christophera Ravena, bohatera omawianej produkcji. Treść opisuje przygodę protagonisty z wiosny 1712 roku, kiedy ów miał napaść na małą, rzekomo pozbawioną obrony jednostkę kupiecką (zgodnie z wieściami od swego informatora), a w istocie natknął się na ciężko uzbrojoną fregatę, którą udało mu się zdobyć po ciężkiej batalii zakończonej abordażem. Uzyskany w ten sposób jedwab pirat dostarczył do Bridgetown, gdzie uzyskał za niego godną sumkę, w sam raz na opłacenie załogi i napraw swojego statku. Tekst wspomina również o takich atrakcjach jak ukryta zatoczka należąca do Ravena, walka z rabusiami w porcie oraz nieoczekiwane zdobycie mapy skarbów za sprawą kruka protagonisty.

Według doniesień sprzed kilku tygodni, Raven’s Cry zadebiutuje 14 października bieżącego roku. Pirackiego żywota będą mogli zakosztować posiadacze komputerów osobistych (Windows, Mac) oraz konsol Xbox 360, PlayStation 3 i PlayStation 4. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego obiecującego polskiego projektu, zapraszam do naszej świeżej, ekskluzywnej zapowiedzi: