Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2014, 12:06

GRID – w kolejnej grze z serii powróci widok z kokpitu

Poznaliśmy kilka nowych informacji odnośnie następnej produkcji z serii GRID, która ujawniona zostanie 22 kwietnia. Twórcy zdradzili, że nie będzie to DLC do poprzedniej odsłony oraz potwierdzili, że planują powrót widoku z kokpitu.

Race Driver: GRID oferowało widok zza kierownicy, podczas gdy w następnej odsłonie zabrakło tej opcji. - GRID – w kolejnej grze z serii powróci widok z kokpitu - wiadomość - 2014-04-19
Race Driver: GRID oferowało widok zza kierownicy, podczas gdy w następnej odsłonie zabrakło tej opcji.

Przedwczoraj pisaliśmy o plotkach, według których już wkrótce zapowiedziana zostanie nowa produkcja należąca do serii gier wyścigowych GRID. Źródłem tych spekulacji był opublikowany przez zespół Codemasters filmik obiecujący oficjalne ujawnienie projektu 22 kwietnia tego roku. Na forum Neogaf jeden z pracowników studia uchylił rąbka tajemnicy i zdradził pierwsze skromne konkrety odnośne tego, czego powinniśmy się spodziewać za trzy dni. Po pierwsze zapewnił, że autorzy wysłuchali krytycznych głosów fanów serii, którym nie podobało się usunięcie widoku z kokpitu, więc możemy oczekiwać, że tym razem deweloperzy nie zapomną o tej opcji. Ponadto stwierdził, że nie będzie to dodatek DLC do poprzedniej części.

Fakt, że za trzy dni nie zostanie zapowiedziano dodatek pozostawia dwie możliwości. Może chodzić o zupełnie nową grę lub o rozszerzoną wersję GRID 2. Biorąc pod uwagę to, że poprzednia odsłona trafiła do sprzedaży w zeszłym roku nie wydaje się prawdopodobne, aby twórcy zdążyli przez tak krótki czas opracować od zera nową produkcje.

Warto tu przypomnieć, że samo Race Driver: GRID niecałe dwa lata po premierze doczekało się ulepszonej wersji zatytułowanej Race Driver: GRID Reloaded, więc Codemasters ustanowiło już wcześniej podobny precedens. Ponadto całkiem prawdopodobne, że reedycja GRID 2 ukaże się także na konsolowe nowej generacji. Jak będzie naprawdę przekonamy się 22 kwietnia.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Codemasters