Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2011, 10:35

autor: DogGhost

Przyznano nagrody GDC Online. Po dwie statuetki dla gier Minecraft oraz Rift

Na uroczystej gali Game Developers Choice Online Awards przyznano nagrody dla najlepszych gier sieciowych. Po dwie statuetki powędrowały do twórców gier Minecraft oraz Rift.

Wczoraj w stolicy Teksasu odbyła się druga edycja gali Game Developers Choice Online Awards, w której przyznano nagrody dla najlepszych produkcji skupiających się na rozgrywce sieciowej. W zeszłym roku zdecydowanym zwycięzcą była firma Riot Games odpowiedzialna za League of Legends. Tytuł ten zdobył aż pięć wyróżnień. W tegorocznej edycji walka była zdecydowanie bardziej zacięta. Najwięcej statuetek (po dwie) zdobyły gry Minecraft oraz Rift.

Przyznano nagrody GDC Online. Po dwie statuetki dla gier Minecraft oraz Rift - ilustracja #1

Popularna produkcja studia Mojang zdobyła nagrodę za utrzymywanie bardzo dobrych relacji ze społecznością oraz ciągłe aktualizacje i rozwijanie produktu. Biorąc pod uwagę, że twórca Minecrafta, Markus „notch” Persson, dysponował stosunkowo ograniczonymi środkami finansowymi trzeba uznać te wyróżnienia za naprawdę duże osiągnięcie.

Z kolei wysokobudżetowa gra Rift spotkała się z dużym uznaniem wśród głosujących deweloperów pod względem wykorzystanej w niej technologii. Uznano ją również za najlepszą produkcję sieciową, która zadebiutowała w tym roku.

Warto zwrócić szczególną uwagę na nagrodę publiczności przyznawaną przez Internautów. W zeszłym roku trafiła ona w ręce twórców dominującej produkcji League of Legends. Tym razem decyzja graczy była zdecydowanie bardziej zaskakująca, gdyż statuetka powędrowała do osób odpowiedzialnych za grę MMO Wizard101. Łącznie uzyskała ona ponad 170 tysięcy głosów. Wzruszenia nie krył Josef Hall z odpowiedzialnego za ten tytuł studia KingIsle ciesząc się z ogromnego wsparcia społeczności.

Nagroda Hall of Fame, przyznawana dla najbardziej zasłużonych dla rozwoju gatunku produkcji, została wręczona przez Richarda Garriotta, znanego przede wszystkim z prac nad serią Ultima, której sieciowa wersja uzyskała to wyróżnienie w zeszłym roku. Tym razem prestiżowy tytuł przyznano produkcji EverQuest.

Najlepsza oprawa artystyczna

DC Universe Online (Sony Online Entertainment)

Najlepsza gra sieciowa

Gardens of Time (Playdom)

Najlepszy design gry

Spiral Knights (Three Rings Design/Sega)

Najbardziej innowacyjna gra

Shadow Cities (Grey Area)

Najlepsza technologia

Rift (Trion Worlds)

Najlepsze relacje ze społecznością

Minecraft (Mojang)

Najlepsza ścieżka dźwiękowa

Clone Wars Adventures (Sony Online Entertainment)

Najlepsza nowa gra

Rift (Trion Worlds)

Najlepiej rozwijana gra

Minecraft (Mojang)

Nagroda publiczności

Wizard101 (KingsIsle Entertainment)

Legenda gier sieciowych

John Taylor oraz Kelton Flinn (twórcy Island of Kesmai)

Hall of Fame

EverQuest (Sony Online Entertainment)