Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2014, 19:00

Przegląd MMO (13/05/2014) – m.in. EVE Online, Neverwinter, TERA

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. ostatnie wydarzenia ze świata EVE Online, premierę najnowszego rozszerzenia Neverwinter oraz łącznie serwerów europejskiej edycji TERA.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. obchody 11. urodzin EVE Online, debiut najnowszego rozszerzenie Neverwinter, a także akcję łącznia serwerów w europejskiej wersji TERA. Ponadto wspominamy o takich grach jak Black Desert, The Elder Scrolls Online, Tibia oraz World of Warcraft.

EVE Online

Dokładnie 6 maja swoje 11. urodziny obchodziło EVE Online, które przez wielu uważane jest za najtrudniejszą grę MMO na świecie. Zaledwie kilka dni wcześniej miało miejsce oficjalne odsłonięcie pomnika poświęconego społeczności skupionej wokół tej produkcji, który stanął w stolicy Islandii. Pięciometrowa konstrukcja nie postała jednak zbyt długo w nienaruszonym stanie, w ciągu niespełna tygodnia dokonano na niej kilku aktów wandalizmu – dorysowano pszczołę oraz wykreślono kilka znajdujących się tamże nicków. Sprawcy (czterej aktywni gracze EVE Online) zostali szybko namierzeni i stosownie ukarani. Czeka ich nie tylko zwrot kosztów naprawy obiektu oraz rozprawy sądowej, lecz także dożywotnie wykluczenie z gier firmy CCP.

  1. Oficjalna strona internetowa gry EVE Online

Neverwinter

Dziś premiera Curse of Icewind Dale – trzeciego darmowego dodatku do Neverwinter. Rozszerzenie wprowadzi do świata gry nie tylko zupełnie nową krainę i związany z nią wątek fabularny, lecz także szereg usprawnień trybu PvP. Wszyscy fani uniwersum Dungeons & Dragons będą mogli ponownie odwiedzić legendarną Dolinę Lodowego Wichru, gdzie przyłączą się do walk o surowiec zwany Czarnym Lodem, toczonych przez frakcje Ten-Towners i Arcane Brotherhood. Szczegółowe informacje na temat zawartości dodatku znajdziecie w specjalnie przygotowoanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Neverwinter

TERA

W dniu dzisiejszym nastąpiło pierwsze (i najprawdopodobniej nie ostatnie) połączenie serwerów europejskiej edycji TERA. Trzy serwery PvP (Balder, Zuras i Ishara) będą odtąd stanowić jedność pod nazwą Icaruna. Wszystkie rankingi i wyniki battlegroundów zostaną zresetowane. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z oficjalnym FAQ, gdzie z pewnością znajdziecie odpowiedzi na wszystkie pytania.

  1. Oficjalna strona internetowa europejskiej edycji gry TERA

Black Desert

Zamknięte beta-testy Black Desert powoli dobiegają końca. Z tej okazji fani gry przygotowali coś specjalnego – równo 24-minutowy materiał wideo, w trakcie którego odwiedzimy aż 115 różnych miejsc rozlokowanych w świecie produkcji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Black Desert

The Elder Scrolls Online

Przedstawiciele studia ZeniMax Online oficjalnie poinformowali, że konsolowa premiera The Elder Scrolls Online przesunie się o około pół roku. Swoją decyzję deweloperzy tłumaczą ogromem prac, które muszą zostać ukończone, by gotowy produkt spełniał oczekiwania zarówno graczy, jak i ich samych.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Elder Scrolls Online

Tibia

Legenda gier MMO, przynajmniej wśród polskich graczy, postanowiła spróbować swoich sił na należącej do firmy Valve platformie dystrybucji cyfrowej. Jeśli chcecie trochę powspominać i pomóc Tibi podbić listę Steam Greenlight wystarczy udać się pod ten adres.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Tibia

World of Warcraft

Sztandarowa produkcja firmy Blizzard Entertainment, World of Warcraft, ponownie odnotowała spadek liczby aktywnych subskrybentów. W porównaniu z poprzednim kwartałem popularny WoW stracił ok. 200 tysięcy graczy. Przedstawiciele amerykańskiego giganta spoglądają jednak w przyszłość z optymizmem, bowiem już w grudniu zadebiutować ma najnowszy dodatek zatytułowany Warlords of Draenor, który z pewnością przyczyni się do odwrócenia tego niekorzystnego trendu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry World of Warcraft