Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 lipca 2016, 09:44

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 30-31 lipca (Final Fantasy VI, Oddworld: Stranger's Wrath, Prune)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich tytułów jak Final Fantasy VI, Oddworld: Stranger's Wrath, Prune, The School: White Day, Auro, a także o nowej akcji Humble Mobile Bundle.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Final Fantasy VI

Android: 57,99 zł

Przegląd rozpoczynamy od przeceny androidowej wersji Final Fantasy VI. Jest to odświeżona konwersja wielkiego hitu z konsoli SNES, do dzisiaj uznawanego za jedno z najwybitniejszych dokonań w gatunku japońskich RPG-ów. Tytuł oferuje wspaniałą kampanię z kilkunastoma bohaterami, licznymi zwrotami akcji i jednym z najbardziej przerażających czarnych charakterów w historii gier w postaci psychopatycznego błazna imieniem Kefka. Do tego dochodzi rozbudowany turowy system walki oraz piękny soundtrack.

Wyprzedaż gier z serii Oddworld (Android/iOS) – Stranger’s Wrath i Munch’s Oddysee

Firma Oddworld Inhabitants zdecydowała się przecenić o 66% wszystkie mobilne odsłony cyklu Oddworld, a więc pierwszosobowej gry akcji Stranger’s Wrath oraz przygodowej platformówki Munch’s Oddysee. W pierwszej z wymienionych poznajemy zabawną, a jednocześnie głęboką opowieść o Nieznajomym. Akcja gry toczy się na krańcach fantastycznego uniwersum, przypominających klimatem i zasadami Dziki Zachód. Główny bohater jest łowcą, polującym za pieniądze na złoczyńców, którzy sieją w lokalnej społeczności zamęt i bezprawie. Z kolei Munch’s Oddysee jest pierwszą odsłoną marki zaprojektowaną w trzech wymiarach. Ponownie wcielamy się w niej się w Abe’a. Tym razem bohaterskiemu Mudokonowi towarzyszy jednak jeżdżący na wózku inwalidzkim Munch. Razem starają się odzyskać jaja Gabbitów, które są ostatnią szansą na przetrwanie tego ginącego gatunku.

Last Horizon

Android: ok. 5 zł / iOS: ok. 4 zł

Studio PixelJam Games, znane z Glorkian Warrior: The Trials of Glork, przeceniło swój inny projekt – kosmiczną, dwuwymiarową zręcznościówkę Last Horizon. Gracz przejmuje w niej kontrolę nad niewielką jednostką i staje przed zadaniem znalezienia nowego domu dla wymierającej cywilizacji. W tym celu robi użytek z pól grawitacyjnych mijanych ciał niebieskich i czarnych dziur, których układ za każdym razem generowany jest losowo. Po drodze gromadzi potrzebne surowce i unika ataków obcych ras, nieszczególnie zadowolonych z naszej ingerencji w ich spokojny żywot.

Prune

Android: ok. 5 zł / Windows Phone: 4,50 zł

Jeśli szukacie przyjemnej w odbiorze gry logicznej na weekend, to 75% taniej niż zwykle możecie kupić Prune – minimalistyczną produkcję typu zen od studia Polyculture. W Prune zajmujemy się pielęgnacją drzew. Gracz przycina rośliny, wpływając na ich kształt. Dzięki temu pomaga im omijać rozmaite przeszkody i w efekcie docierać w miejsca z większą ilością światła słonecznego. Całość utrzymana jest w niezwykłym, medytacyjnym klimacie – począwszy od minimalistycznej oprawy audiowizualnej, a skończywszy na prostej mechanice zabawy, sprzyjającej wyciszeniu.

The School: White Day

Android: 24,99 zł / iOS: ok. 22 zł

Doczekaliśmy się wakacyjnej promocji na pierwszoosobowy horror The School: White Day. Mamy tu do czynienia z remakiem koreańskiej gry pecetowej z 2001 roku. Jej akcja toczy się na terenie szkoły, w której para zakochanych chce spędzić niezapomnianą noc. Niestety, sytuacja bardzo szybko przybiera bardzo mroczny obrót i bohaterom nie pozostaje nic innego, jak skupić się na przeżyciu. Ucieczka przed demonami, bazująca na unikaniu wrogów i skradaniu się, przerywana jest okazjonalnie zagadkami, a w czerpaniu groteskowej przyjemności z zabawy pomaga podrasowana względem oryginału trójwymiarowa szata graficzna. Promocja potrwa do 8 sierpnia, a w jej ramach możecie też pobrać za darmo skąpy kostium dla głównej bohaterki.

Auro: A Monster-Bumping Adventure

Android: ok. 10 zł / iOS: ok. 9 zł

Auro: A Monster-Bumping Adventure to turowa strategia z elementami roguelike, w której musimy odeprzeć inwazję potworów na zamek. Bitwy rozgrywają się na generowanych losowo małych planszach zbudowanych z heksów, ale sam przebieg rozgrywki mocno odbiega od standardów gatunku. Naszym zadaniem nie jest bowiem nadziewanie przeciwników na miecze, ale spychanie ich poza planszę. W skutecznym eliminowaniu wrogów tą metodą pomaga magiczna laska oraz zestaw dziewięciu zaklęć o różnorodnych efektach. Tytuł został przeceniony o ponad 70%.

Humble Mobile Bundle 19 – m.in. Punch Club, Hitman GO, The Banner Saga

Wystartowała dziewiętnasta edycja akcji Humble Mobile Bundle, w ramach której za niewielkie pieniądze można nabyć paczkę dobrych gier przeznaczonych na smartfony i tablety z Androidem. Dowolna wpłata zapewnia dostęp do: Chameleon Run, Ys Chronicles II oraz Hitman GO. Przelewając na konto organizatorów akcji minimum 4,87 dolary, czyli około 19 złotych (aktualna średnia ze wszystkich wpłat), otrzymacie dodatkowo: Punch Club i Super Stickman Golf 3 w wersji premium. Z kolei wydobywając z kieszeni 6 dolarów, czyli niecałe 24 złote, uzyskacie Dropsy i The Banner Saga. Kolejne pozycje zostaną dodane do zestawu w późniejszym czasie. Akcja dobiegnie końca 8 sierpnia.

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – m.in. Bridge Constructor: Medieval i Legendy Tybetu

Zapraszamy Was do przeglądu najciekawszych promocji w sklepie Windows Phone. Tym razem, oprócz opisanego już Prune, możemy Wam zaproponować następujące pozycje: casualową grę symulacyjną Bridge Constructor: Medieval oraz przygodówki z ukrytmi obietkami Legendy Tybetu: Na krańcu świata, Red Crow Mysteries: Legion i Tales from the Dragon Mountain: The Strix. Pełna oferta prezentuje się następująco:

  •  Bridge Constructor: Medieval – 4,50 zł
  •  Legendy Tybetu: Na krańcu świata – 11 zł
  •  Red Crow Mysteries: Legion – 13 zł
  • Tales from the Dragon Mountain: The Strix – 13 zł

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule: