Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 lutego 2017, 00:01

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 18-19 lutego (m.in. Whispering Willows, NBA 2K17, Space Hulk)

W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak Whispering Willows, NBA 2K17, Civilization Revolution 2, XCOM: Enemy Within, Space Hulk, Bounden, Heroes of Loot, Thomas Was Alone i Motorsport Manager.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

W tym tygodniu za jedyne 50 groszy kupicie niezwykle klimatyczne Whispering Willows. - Promocje mobilne na weekend 18-19 lutego (m.in. Whispering Willows, NBA 2K17, Space Hulk) - wiadomość - 2017-02-17
W tym tygodniu za jedyne 50 groszy kupicie niezwykle klimatyczne Whispering Willows.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Whispering Willows

Gwiazdą tego tygodnia na platformie Google Play jest wyjątkowa gra logiczna Whispering Willows. Gracz wciela się w Elenę, która poszukuje zaginionego ojca w nawiedzonym domu. Rozgrywka, na pierwszy rzut przywodząca na myśl dwuwymiarową platformówkę, tak naprawdę sprowadza się do rozwiązywania kolejnych, coraz trudniejszych łamigłówek. W tym celu wykorzystujemy wyjątkowe, parapsychiczne zdolności Eleny, w tym umiejętność astralnej projekcji, czyli opuszczania własnego ciała.

 1. Android: 50 groszy

Wyprzedaż gier firmy 2K Games (Android/iOS) – m.in. NBA 2K17, XCOM i Sid Meier’s Starships

Z pierwszą w tym roku wyprzedażą mobilnego katalogu wystartowała firma 2K Games. Z potężną, 90-procentową obniżką nabędziecie iPadową wersję Sid Meier’s Starships, 70% taniej kupicie aktualnie strategie Civilization Revolution 2 i XCOM: Enemy Within, 37-procentowej przeceny doczekała się najnowsza odsłona marki NBA 2K, z kolei posiadacze urządzeń z rodziny Nvidia Shield mogą zaopatrzyć się za połowę ceny w Borderlands 2 i Borderlands: The Pre-Sequel!. Z pełną ofertą zapoznacie się poniżej:

 1. Borderlands 2 – Android (Nvidia Shield): 37,99 zł
 2. Borderlands: The Pre-Sequel! – Android (Nvidia Shield): 37,99 zł
 3. Civilization Revolution 2 – Android: 14,99 zł / iOS: ok. 13 zł
 4. NBA 2K17 – Android: 24,99 zł / iOS: ok. 22 zł
 5. Sid Meier’s Starships – iOS: ok. 4 zł
 6. XCOM: Enemy Within – Android: 14,99 zł / iOS: ok. 13 zł

Space Hulk

30-procentową promocją objęto Space Hulk, taktyczną strategię turową na podstawie słynnej planszówki od firmy Games Workshop, która w zeszłym roku, po kilkuletnim opóźnieniu wreszcie zadebiutowała na tabletach z Androidem (od grudnia 2013 roku można w nią zagrać na iPadach). W grze kierujemy oddziałem kosmicznych marines z Legionu Krwawych Aniołów, którzy muszą zbadać wrak olbrzymiego statku Grzech Potępienia, gdzie stwierdzono obecność biologicznej rasy genokradów.

 1. Android: 41,99 zł

Bounden

Jeżeli lubicie eksperymentować, to być może skusicie się na Bounden – ekstremalną grę rytmiczno-taneczną Adriaana de Jongha, autora Mark Ellis i Bam fu. Tytuł stanowi połączenie Twistera i baletu. Gracz bierze do ręki smartfon i wykonuje ruchy zgodne ze wskazówkami pojawiającymi się na ekranie. Produkcja oferuje osiem tańców i klasyczną ścieżkę dźwiękową, skomponowaną przez Barta Delissena. Z kolei za choreografię odpowiada Ernst Meisner z Dutch National Ballet.

 1. Android: ok. 5 zł

Wyprzedaż gier z studia OrangePixel (Android/iOS) – m.in. Gunslugs i Heroes of Loot

Z okazji Walentynek studio OrangePixel przeceniło dużą część swojego mobilnego katalogu gier. Firma słynie z produkcji oldskulowych zręcznościówek i prostych RPG-ów akcji, charakteryzujących się szybko przyswajalnymi zasadami i przyjemną, dwuwymiarową szatą graficzną. Walentynkową promocją objęto następujące pozycje:

 1. Groundskeeper2 – Android: ok. 5 zł / iOS: ok. 4 zł
 2. Gunslugs – Android: ok. 5 zł / iOS: ok. 4 zł
 3. Gunslugs 2 – Android: ok. 5 zł / iOS: ok. 4 zł
 4. Heroes of Loot – Android: ok. 5 zł / iOS: ok. 4 zł
 5. Heroes of Loot 2 – Android: ok. 5 zł / iOS: ok. 4 zł
 6. Space Grunts – Android: ok. 5 zł / iOS: ok. 4 zł

Thomas Was Alone

60% taniej kupicie aktualnie Thomas Was Alone, minimalistyczną platformówkę Mike’a Bithella (autora Volume). W produkcji przejmujemy kontrolę nad bardzo uczuciowymi prostokątami, przemierzającymi nieprzyjazny, wypełniony pułapkami świat. Grę, stanowiącą kwintesencję nurtu niezależnego i zadziwiającą gracza fabularną głębią, cechuje wysoki poziom trudności, ale i świetne wykonanie.

 1. Android: ok. 9 zł

Toby: The Secret Mine

Studio Headup Games przygotowało solidną obniżkę ceny dwuwymiarowej platformówki z elementami logicznymi Toby: The Secret Mine. W produkcji wcielamy się w chłopaka, który wyrusza na ratunek swoim pobratymcom. Misje wiedzie w góry, a osiągnięcie celu wymagać będzie zręczności i drygu do rozwiązywania zagadek, głównie środowiskowych, choć nie brakuje tu też klasycznych łamigłówek. Obrazu całości dopełnia mroczna szata graficzna, inspirowana bestsellerowym Limbo.

 1. Android: ok. 4 zł
 2. iOS: ok. 4 zł

The Tiny Bang Story

The Tiny Bang Story to bardzo ciepła produkcja, pozwalająca uciec na moment od szarej codzienności. Dzieło rosyjskiego studia ColibriGames jest przygodówką typu ukryte obiekty, inspirowaną znakomitym Machinarium. Gra oferuje ręcznie rysowaną grafikę 2D i nieziemski klimat, a dzięki stonowanemu tempu rozgrywki i niskiemu poziomowi trudności jest doskonałym sposobem na wyzbycie się stresu. W odbiorze gry nie przeszkadza krótka i ledwie zarysowana fabuła – swoją drogą, liczne niedopowiedzenia paradoksalnie wpływają pozytywnie na atrakcyjność opowieści. Przy cenie na poziomie 1,79 zł, żalem byłoby sobie odmówić.

 1. Android: 1,79 zł

Potion Explosion

Wydana niecały miesiąc temu gra logiczna typu match-3 Potion Explosion doczekała się już pierwszej przeceny. Jeśli więc odstraszała Was wysoka cena produkcji, to teraz możecie ją nabyć odpowiednio taniej. Tytuł jest adaptacją popularnej planszówki, a za jej opracowanie odpowiada studio Clangore. Gracze trafiają do Magicznej Akademii Horribilorum, a ich zadaniem jest warzenie coraz bardziej skomplikowanych eliksirów. Odbywa się to zgodnie z regułami match-3.

 1. Android: 14,99 zł
 2. iOS: ok. 13 zł

Motorsport Manager

Użytkownicy iOS otrzymali możliwość zaopatrzenia się z darmo w Motorsport Manager – doskonały wyścigowy manager autorstwa Christiana Westa. W grze zarządzamy drużyną wyścigową, zatrudniamy kierowców i techników, inwestujemy w nowe technologie i ulepszamy bolidy. Dokonujemy tego w jednym konkretnym celu – aby rozdawać karty podczas samych wyścigów. W ich trakcie podejmujemy liczne, trudne decyzje, mogące zdecydować o sukcesie lub porażce.

 1. iOS: za darmo

Humble Mobile Bundle RPGs!!! – m.in. Evoland, Watward Souls, Star Wars: KOTOR

Od pewnego czasu w serwisie Humble Bundle trwa promocja, w ramach której możecie nabyć zestaw mobilnych gier RPG. Wpłacając dolara, otrzymacie Evoland, Doom & Destiny i Symphony of Eternity. Przy wpłacie równej średniej wszystkich przelewów (aktualnie 5,74 dolara, czyli ok. 25 zł) do wyżej wymienionych pozycji dorzucicie: Wayward Souls, Shadowrun Returns, Adventure Bar Story, Mage Gauntlet oraz Doom & Destiny Advanced. Jest jeszcze trzeci próg – za 6 dolarów uzyskacie dostęp do Star Wars: Knights of the Old Republic i Shadowrun: Dragonfall – Director’s Cut. Akcja potrwa do 19 lutego.

 1. Więcej informacji o Humble Mobile Bundle RPG!!!

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – Eventide: Słowiańska baśń

Prezentujemy wybór ciekawych promocji na smartfonach z systemem Windows Phone/10 Mobile. Tym razem mamy tylko jedną propozycję – jest nią przygodówka typu HOPA od studia Artifex Mundi, zatytułowana Eventide: Słowiańska baśń. Oferta prezentuje się następująco:

 1. Eventide: Słowiańska baśń – 8,50 zł

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule:

 1. Jak działa direct billing, czyli bezpieczne płatności mobilne

Ostatnia aktualizacja: 2017-02-18

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.