Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2017, 22:32

autor: AlexB

Mass Effect: Andromeda - opublikowano kolejny film z rozgrywki

Kolejna porcja informacji na temat gry Mass Effect: Andromeda. Studio BioWare opublikowało fragment rozgrywki, prezentujący walkę i sposób działania umiejętności specjalnych.

Im bliżej premiery Mass Effect: Andromedy, tym więcej informacji otrzymujemy na jej temat. Ostatnio zdradziliśmy kilka szczegółów dotyczących fabuły, świata gry oraz konstrukcji zadań. Dowiedzieliśmy się również, że w produkcji nie uświadczymy w pełni otwartego świata. Dziś studio BioWare opublikowało film z rozgrywki, na którym możemy w pełni zobaczyć, jak wygląda walka w najnowszej odsłonie serii popularnych kosmicznych RPG. Potwierdza on fakty podane przez twórców już jakiś czas temu. Przede wszystkim, potyczki stały się dużo bardziej dynamiczne. Dzięki plecakowi odrzutowemu gracze otrzymali możliwość szybkiego uniku oraz doskoku do przeciwnika, a także błyskawicznego schowania się za osłoną. Według zapewnień twórców również one zostały ulepszone względem poprzednich części. W Andromedzie każdy wystający obiekt, łącznie z naszym własnym pojazdem, będzie można traktować jako ochronę.

Oręż w Mass Effect: Andromeda podzielono na cztery kategorie – pistolety, strzelby, karabiny szturmowe/snajperskie oraz broń biała. Rola tej ostatniej ma być w tej odsłonie cyklu wyraźnie rozbudowana. Co ciekawe, uzbrojenie będzie się między sobą różniło w zależności, w którym miejscu wszechświata zostało stworzone. Na przykład, narzędzia walki pochodzące z naszej galaktyki korzystają z pochłaniaczy ciepła, jak miało to miejsce w Mass Effect 2 i 3, natomiast te posługujące się technologią andromedańską stosują plazmę, która strzela wolniej, lecz zadaje większe obrażenia. Warto w tym momencie zaznaczyć, że rodzaje broni nie będą ograniczone do konkretnej klasy postaci.

Mass Effect: Andromeda - opublikowano kolejny film z rozgrywki - ilustracja #1

Podczas walki w Mass Effect: Andromeda niezwykle ważne będzie również stosowanie umiejętności specjalnych. Zostały one podzielone na trzy kategorie – żołnierskie, techniczne oraz biotyczne. Te pierwsze umożliwią graczom korzystanie z min i granatów, a także ulepszą celność sterowanej postaci. Drugie pozwolą na używanie między innymi z miotacza ognia i zamrażacza. Trzecie w końcu otworzą dostęp do mocy telekinetycznych, dzięki którym ciskanie przedmiotami i przeciwnikami nie jest problemem. W Andromedzie nie będzie żadnego ograniczenia co do wyboru poszczególnych umiejętności, zatem każdy otrzyma możliwość złożenia zestawu najbardziej pasującego do jego stylu rozgrywki.

Wkrótce możemy się spodziewać kolejnych materiałów filmowych dotyczących Mass Effect: Andromeda. Premiera gry zaplanowana jest na 21 marca bieżącego roku. Przypominamy, że 16 marca subskrybenci Origin Access otrzymają dostęp do dziesięciogodzinnego triala.