Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 lutego 2017, 14:20

Splash! Magikarp kolejną mobilną odsłoną marki Pokemon

Zapowiedziano kolejną mobilną grę osadzoną w uniwersum serii Pokemon. Jest nią Splash! Magikarp, w której fabuła będzie obracała się wokół stworka słynącego z zabawnego wyglądu i kiepskich zdolności bojowych.

Inwazja pokemonów na rynek mobilny trwa w najlepsze. Po Pokemon Shuffle, Pokemon Trading Card Game Online, Pokemon GO i Pokemon Duel kolejnym wcieleniem marki, które trafi na smartfony i tablety będzie Splash! Magikarp.

W grze zbadamy tajemnicze dziury w ziemi w kształcie znanego pokemona. - Splash! Magikarp kolejną mobilną odsłoną marki Pokemon - wiadomość - 2017-02-17
W grze zbadamy tajemnicze dziury w ziemi w kształcie znanego pokemona.
SPLASH! MAGIKARP W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Select Button
  2. Platformy: iOS, Android
  3. Data premiery: wiosna 2017 r.

Udostępnione informacje na temat gry są wyjątkowo skromne. Wiemy, że zmierza ona na systemy mobilne iOS i Android, a premiera zaplanowana została na wiosnę tego roku. Nie podano modelu biznesowego, ale wszystkie mobilne tytuły należące do marki Pokemon to produkcje darmowe z mikropłatnościami, więc spodziewamy się, że w przypadku Splash! Magikarp będzie podobnie.

Ruszyła już oficjalna strona gry, ale nie znajdziemy na niej na razie żadnych konkretów. Zawiera ona jednak kilka wskazówek fabularnych. Umieszczono na niej wycinek z fikcyjnej gazety, opisujący sprawę pojawienia się w niewielkim miasteczku tajemniczych dziur, które kształtem przypominają pokemona znanego jako Magikarp. Odkrył je lokalny rybak, a władze rozpoczęły dochodzenie.

Splash! Magikarp kolejną mobilną odsłoną marki Pokemon - ilustracja #2

Sam Magikarp to rybi pokemon pochodzący z pierwszej generacji. Stworzenie słynie z beznadziejnych zdolności bojowych, co w połączeniu z zabawnym wyglądem sprawiło, że stało się ulubieńcem wielu fanów marki. Zwierzątko potrafi z czasem ewoluować w potężnego Gyaradosa, ale mimo to wybór tego konkretnego gatunku jako bohatera gry sugeruje, że raczej nie będzie ona nastawiona na walkę.

Warto na koniec wspomnieć, że gra Splash! Magikarp powstaje w studiu Select Button. Ten japoński zespół ma na koncie tylko jedną inną produkcję w postaci ciepło przyjętego Survive! Mola mola!, które w rodzinnym kraju dewelopera pobrano ponad sześć milionów razy.

  1. Oficjalna strona gry