Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 listopada 2015, 10:34

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 14-15 listopada (m.in. This War of Mine, Deep Dungeons of Doom, The Room Two)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich tytułów jak This War of Mine, Deep Dungeons of Doom, The Room Two, Amerzone i Worms 4.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

This War of Mine

Android: 19,99 zł; wcześniej 39,99 zł / iOS: ok. 30 zł; wcześniej ok. 63 zł

Studio 11 bit obniżyło o 50% cenę swojej znakomitej, survivalowej gry wojennej This War of Mine. Powodem do świętowania jest debiut wersji przeznaczonej na smartfony (do tej pory w mobilną odsłonę można było zagrać wyłącznie na tabletach). W This War of Mine pomagamy grupie cywili przetrwać oblężenie miasta. W grze zarządzamy schronieniem, dbamy o stan fizyczny i psychiczny towarzyszy, a także odbywamy niejednoznaczne moralnie, nocne wyprawy w poszukiwaniu zapasów. Przygnębiająca atmosfera, wysoki poziom trudności i mroczna prezentacja czynią z dzieła 11 bit studios wyjątkowe doświadczenie.

Deep Dungeons of Doom

Android: 0,40 zł; wcześniej ok. 13 zł

Bossa Studios (Surgeon Simulator, Thomas Was Alone) przygotowało nie lada gratkę dla fanów dungeon crawlerów posiadających smartfona lub tablet na Androidzie. Przez kilka najbliższych dni mogą oni nabyć grę Deep Dungeons of Doom za... 40 groszy. Tytuł jest jedną z najciekawszych produkcji tego typu – trafiamy w nim do pogrążonego w mroku świata fantasy i stawiamy czoła bestiom z piekła rodem. Do dyspozycji otrzymujemy trzech bohaterów o unikalnych umiejętnościach, których w miarę odnoszenia sukcesów rozwijamy. Nie jest to jednak proste, gdyż gra charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem trudności. Nie sposób nie zwrócić też uwagi na znakomitą, pikselartową grafikę i stylizowaną, 8-bitową ścieżkę dźwiękową.

Amerzone: The Explorer's Legacy

Android: 5 zł; wcześniej ok. 12 zł / iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 12 zł

Znacznej obniżki ceny doczekała się mobilna reedycja klasycznej przygodówki Amerzone: The Explorer’s Legacy. Tytuł, który ukazał się oryginalnie na PC-tach w 1999 roku, jest pierwszą grą wyprodukowaną przy współudziale Benoita Sokala (późniejszy współautor cyklu Syberia). W Amerzone wcielamy się w dziennikarza, wyruszającego tropem opowieści starego podróżnika Alexandra, któremu dane było rzekomo odwiedzić tajemniczą krainę Amerzone. Obieżyświat utrzymuje, że zamieszkuje ją niezwykły ptak, rodzący się i umierający w locie. Produkcję wyróżnia fakt, że akcję obserwujemy w niej z oczu bohatera, niczym w grach z serii Myst.

The Room Two

iOS: ok. 8 zł; wcześniej ok. 12 zł / Android: 8,99 zł

iOS-owa premiera trzeciej odsłony cyklu The Room to jedno z najważniejszych mobilnych wydarzeń końcówki 2015 roku. Debiut okazał się też dobrą okazją do obniżenia ceny poprzedniej części – w App Store można ją kupić za około 8 złotych (w Google Play jest dostępna za 8,99 złotych – The Room Three ciągle nie zadebiutowało na Androidzie). Jeśli dotąd nie graliście w doskonałą dwójkę, to najwyższa pora nadrobić zaległości. Seria studia Fireproof Games jest jedną z najlepiej ocenianych mobilnych marek. Do jej głównych zalet należą doskonale wyważone i przemyślane łamigłówki, a także piękna trójwymiarowa oprawa graficzna.

Worms 4

iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 21 zł

Solidnej przeceny doczekała się gra Worms 4 – specjalna odsłona serii, przygotowana wyłącznie z myślą o rynku mobilnym. Podstawowe założenia, na których opiera się cykl, pozostały nietknięte. Rozgrywka sprowadza się do brania udziału w starciach dwóch oddziałów robali, walczących o zwycięstwo na podatnych na destrukcję, dwuwymiarowych mapach. W „czwórce” zmniejszono jednak areny, skrócono czas trwania tury i jeszcze bardziej ograniczono liczbę członków drużyn. W efekcie udało się przyspieszyć zabawę i uczynić grę bardziej mobilną. Ciągle czekamy na wersję androidową.

Humble Mobile Bundle 16 – m.in. Outwitters, Space Marshals i ALONE...

Trwa kolejna edycja akcji Humble Mobile Bundle – niedawno wzbogacono ją o bonusowe gry. Osoby, które zdecydowały lub zdecydują się na przelew minimum 4,16 dolarów (kwota obowiązująca w chwili pisania tej wiadomości), czyli około 18 złotych, otrzymają: grę logiczną Partyrs oraz słowną łamigłówkę Sleep Furiously. Akcja dobiegnie końca 16 listopada.

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – m.in. Darksong Chronicles DX i Gravity Badgers

Poza wymienionymi wyżej pozycjami, w tym tygodniu przecen doczekało się kilka gier na system Windows Phone. W tym miejscu chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na te najciekawsze, m.in. turowe RPG Darksong Chronicles DX oraz grę logiczną Gravity Badgers. Wszystkie oferty prezentują się następująco: