Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2012, 11:20

autor: Sarge

Project Eternity - nowy cRPG studia Obsidian sfinansowany na Kickstarterze

Kickstarterowa akcja mająca pomóc w zebraniu funduszy na stworzenie gry Project Eternity już osiągnęła sukces. Studio Obsidian Entertainment (Fallout: New Vegas, Star Wars: Knights of the Old Republic II) zgromadziło wymagane 1,1 mln dolarów w niecałe dwa dni.

Studio Obsidian Entertainment zebrało wczoraj 1,1 mln dolarów za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Taka kwota była potrzebna do stworzenia nowo zapowiedzianej gry cRPG Project Eternity.

W chwili pisania tej wiadomości prawie 31 tysięcy osób wpłaciło łącznie ponad 1,2 mln dolarów, a do końca akcji pozostało 30 dni. Taka kwota pozwoli na sfinalizowanie dewelopingu gry o podstawowej zawartości. Oznacza to obecność trzech ras i pięciu klas do wyboru, a także możliwość przemierzania świata przez głównego bohatera w towarzystwie pięciu wirtualnych kompanów.

Staroszkolna gra cRPG Project Eternity sfinansowana na Kickstarterze - ilustracja #1

Z racji tak dużego zainteresowania stało się jasne, że do końca trwania kickstarterowej akcji prawdopodobnie uda się zebrać znacznie większą kwotę od wymaganego 1,1 mln dolarów. W związku z tym twórcy przedstawili kolejne progi, po przekroczeniu których stworzona zostanie nowa zawartość:

  1. 1,4 mln dolarów – kolejna grywalna rasa, klasa oraz kompan;
  2. 1,6 mln dolarów – wersja na Maca oraz rozszerzenie historii (nowe zadania, lokacje, postacie niezależne, unikalne wyposażenie do zebrania – tzw. loot);
  3. 1,8 mln dolarów – po jeszcze jednej grywalnej rasie, klasie oraz towarzyszu;
  4. 2 mln dolarów – dom gracza, który mógłby być dowolnie modyfikowany;
  5. 2,2 mln dolarów – wersja na Linuksa oraz nowy region, frakcja i kompan;
  6. 2,4 mln dolarów i kolejne progi – nagrody za przekroczenie wyższych kwot dopiero zostaną ogłoszone.

Project Eternity to roboczy tytuł nowej gry cRPG tworzonej przez studio Obsidian Entertanment (Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords, Fallout: New Vegas, Dungeon Siege III). Twórcy obiecują, że ich dzieło będzie łączyć w sobie najlepsze elementy takich produkcji jak Baldur’s Gate, Icewind Dale, czy Planescape Torment. Można im wierzyć, jako że w produkcję Project Eternity zaangażowani są ludzie z dawnego studia Black Isle.

Kickstarterowego sukcesu Project Eternity można upatrywać nie tylko w utalentowanym zespole deweloperskim, ale także obietnicach dostarczenia produkcji czerpiącej najlepsze elementy z klasycznych gier cRPG. Akcję będziemy obserwować z kamery umieszczonej w rzucie izometrycznym, a system walki ma korzystać z mechaniki aktywnej pauzy. Data premiery Project Eternity nie jest znana.

  1. Project Eternity w serwisie Kickstarter
  2. Oficjalna strona internetowa gry Project Eternity