Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2012, 21:21

autor: Olek

Studio Obsidian pracuje nad Project Eternity - cRPG w starym stylu

Wiemy już, co szykuje ekipa studia Obsidian Entertainment. Na platformie Kickstarter ruszyła zbiórka pieniędzy potrzebnych do stworzenia gry Project Eternity. W projekt zaangażowani są m.in. Chris Avellone, Tim Cain oraz Josh Sawyer, czyli twórcy takich marek jak Baldur's Gate, Icewind Dale, Planescape Torment, Fallout i Arcanum.

Studio Obsidian pracuje nad Project Eternity - cRPG w starym stylu - ilustracja #1
Project Eternity ma być połączeniem najlepszych cech Baldur's Gate, Icewind Dale i Planescape: Torment.

Obsidian Entertainment – amerykańskie studio deweloperskie, utworzone w 2003 roku przez byłych pracowników Black Isle Studios na czele z Feargusem Urquhartem, Chrisem Parkerem, Darrenem Monahanem, Chrisem Avellonem i Chrisem Jonesem. Specjalizuje się w produkcji gier cRPG. Dorobek twórczy studia to m.in. Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords, Fallout: New Vegas oraz Dungeon Siege III.

O tym, że studio Obsidian Entertainment pracuje nad nową grą wiadomo było od dawna. Fani już jakiś czas temu wydedukowali, że prawdopodobnie będzie ona nosiła tytuł Eternity (Wieczność). Uruchomiona dziś zbiórka funduszy na Kickstarterze rozwiała wątpliwości. Deweloperzy potrzebują 1,1 mln dolarów, by zrealizować Project Eternity, czyli klasyczne cRPG w klimatach fantasy.

Czym ma być Project Eternity (nazwę należy traktować jako roboczy tytuł – przyp. red.)? W największym skrócie, zlepkiem najlepszych elementów kultowych „erpegów”. Twórcy zamierzają połączyć zapadających w pamięć kompanów oraz rozległe tereny do eksploracji rodem z sagi Baldur's Gate z emocjonującą walką i penetracją podziemi z Icewind Dale oraz dojrzałą fabułą Planescape Torment...

Studio Obsidian pracuje nad Project Eternity - cRPG w starym stylu - ilustracja #2
Mapa świata w grze Project Eternity.

Takie zapowiedzi można by uznać za marketingowe bajki, gdyby nie fakt, że w produkcję zaangażowani są ludzie z dawnego studia Black Isle. Co więcej, chcą oni dochować wierności takim elementom klasycznych cRPG jak grafika w rzucie izometrycznym, czy mechanika walki z aktywną pauzą. Całość ma być osadzona w zupełnie nowym, fantastycznym uniwersum magii i miecza.

„Od dawna chcieliśmy powrócić do naszych korzeni i stworzyć wielką, komputerową grę RPG. Ale zdobyć fundusze na taką grę tradycyjnymi sposobami było praktycznie niemożliwością. Wspaniałą rzeczą na Kickstarterze jest to, że możemy zwrócić się bezpośrednio do ludzi, którzy uwielbiają grać w gry cRPG, tak samo jak my kochamy je robić. Co więcej, nie musimy iść na kompromis z wydawcą. My podejmujemy decyzje deweloperskie, my reklamujemy grę, nie musimy się tłumaczyć przed nikim poza wami – naszymi fanami” - twierdzą deweloperzy z Obisidian Entertainment.

Jeśli czujecie się przekonani, możecie wesprzeć zbiórkę. Deweloperzy przewidzieli kilka opcji uczestnictwa w kickstarterze Project Eternity. Wpłacając 25 dolarów (20 jeśli się pospieszycie) możecie liczyć na kopię gry w dystrybucji cyfrowej oraz jakiś specjalny przedmiot. Inne warianty – za 35, 65 i 140 dolarów zawierają m.in. egzemplarz w wersji pudełkowej, koszulkę, ścieżkę dźwiękową, kartkę z podziękowaniami itp. Jeśli ktoś ma na zbyciu co najmniej 1 tys. dolarów może z kolei zafundować sobie broń swego imienia, własną tawernę w świecie gry albo bohatera niezależnego.

Project Eternity – to musi być hit

Tak przynajmniej wydaje się uważać społeczność skupiona wokół platformy Kickstarter. W ciągu pierwszej godziny Project Eternity zyskał przeszło 100 tys. dolarów. W tej chwili deweloperom z Obsidian Entertainment udało się zebrać blisko 30% żądanej kwoty. Na zgromadzenie całej sumy – 1,1 mln dolarów mają jeszcze 32 dni.

  1. Kickstarter gry Project Eternity
  2. Strona internetowa studia Obsidian Entertainment