Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 września 2012, 20:42

autor: Aver

Krakowski Bloober Team stworzy konsolową konwersję gry studia Team 17

Polski zespół deweloperski Bloober Team zawarł umowę z brytyjskim Team 17 Software. Jej przedmiotem jest stworzenie konwersji jednego z tytułów studia z Wysp na konsole PlayStation 3 i PlayStation Vita. Nie wiadomo jeszcze o jaką grę chodzi.

Zgodnie z informacją, jaką zamieścił m.in. serwis Parkiet.com, krakowskie studio deweloperskie Bloober Team zawarło umowę z brytyjskim Team 17 Software, twórcami serii Worms oraz cyklu Alien Breed. Jej przedmiotem jest stworzenie konwersji jednej z gier producenta z Wysp na konsole PlayStation 3 i PlayStation Vita.

Krakowski Bloober Team stworzy konsolową konwersję gry studia Team 17 - ilustracja #1
Studio Bloober Team zawarło umowę z brytyjskim Team 17 Software

Tytuł produkcji oraz szczegóły umowy zostały objęte tajemnicą handlową. Wspomniano jedynie, że z punktu widzenia finansowego będzie ona miała znaczący wpływ na wyniki rynkowe krakowskiej firmy w 2012 roku. Być może będzie to początek dłuższej współpracy między obiema spółkami. Nie wyklucza tego Debbie Bestwick, dyrektor zarządzająca Team 17 Software:

Nasze relacje są jeszcze młode, ale jak na razie prace idą niesamowicie szybko i sprawnie. Jestem przekonana, że już niedługo będziemy współpracować z Bloober Team przy kolejnych projektach.

Ostatnim tytułem krakowskiego studia Bloober Team była zręcznościowo-logiczna gra A-Men na konsolę PlayStation Vita, nawiązująca konwencją do serii Lemmings czy The Lost Vikings. Obecnie trwają prace nad jej wydaniem na PlayStation 3. Firma tworzy również nową produkcję pod tytułem Medium.