Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2012, 11:17

autor: Adrian Werner

Nowe wskazówki odnośnie kolejnego cRPG studia Obsidian Entertainment

Na oficjalnej stronie studia Obsidian Entertainment opublikowano kolejny mały teaser zapowiadający rychłe ujawnienie nowego cRPG-a tego zespołu. Pojawiły się również plotki, według których głównym projektantem gry jest Josh Sawyer, który pełnił tę samą rolę przy produkcji Fallout: New Vegas oraz IceWind Dale II.

Nowe wskazówki odnośnie kolejnego cRPG studia Obsidian Entertainment - ilustracja #1
Trwa odliczanie do ujawnienia nowej gry studia Obsidian Entertainment.

Wczoraj pisaliśmy o pojawieniu się pierwszych wskazówek dotyczących niezapowiedzianego do tej pory projektu studia Obsidian Entertainment. Teraz na stronie zespołu pojawiła się kolejna aktualizacja, choć niestety wciąż nie rozjaśnia ona zbytnio całej sytuacji.

  1. Obsidian Entertainment - oficjalna strona

Przede wszystkim obecna wczoraj cyfra cztery uległa zmianie na trójkę. Potwierdziły się więc nasze wcześniejsze podejrzenia, że wyświetlane na stronie liczby symbolizują odliczanie do momentu ujawnienia projektu. Tym samym osłabieniu uległa teoria, według której chodzi o Dungeon Siege IV. Choć oczywiście, nie oznacza to wcale wykluczenia tego tytułu ze spekulacji.

Zmianie cyfry towarzyszyły kolejne teksty wyglądające na cytaty z jakiejś prastarej księgi, jakich pełno we wszystkich światach fantasy. Z ich treści nie da się jednak wywnioskować niczego konkretnego. Warto dodać, że użytkownicy oficjalnego forum studia wydedukowali, że prawdopodobnym tytułem gry będzie Eternity (czyli Wieczność), co ładnie pasowałoby do obecnego na stronie obrazka węża pożerającego własny ogon.

Nowe wskazówki odnośnie kolejnego cRPG studia Obsidian Entertainment - ilustracja #2
Josh Sawyer

Pojawiły się również plotki, że w projekt jest zaangażowany jest Josh Sawyer. Twórca ten karierę rozpoczął w studiu Black Isle. Pierwszym tytułem, przy produkcji którego pełnił rolę głównego projektanta było IceWind Dale II. Sawyer stał również za Van Burenem, czyli ostatecznie skasowaną przez firmę Interplay trzecią częścią Fallouta. Do tego postapokaliptycznego uniwersum powrócił wiele lat później obejmując przywództwo w zespole odpowiedzialnym za Fallout: New Vegas.

Ostatnio Josh Sawyer pracował nad cRPG-iem opartym na marce zapoczątkowanej przez film Obcy - ósmy pasażer Nostromo. Niestety, wydawca gry, czyli firma Sega, podjął decyzję o skasowaniu projektu. W rezultacie studio Obsidian musiało zwolnić około dwudziestu pracowników. Wśród nich na szczęście nie znalazł się Sawyer.