Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2012, 11:54

autor: Adrian Werner

Studio Obsidian wkrótce ujawni swój nowy projekt. Czy będzie to Dungeon Siege IV?

Na oficjalnej stronie studia Obsidian Entertainment pojawił się mały teaser zapowiadający rychłe ujawnienie nowego projektu tego zespołu. Pojawiły się spekulacje, że może chodzić o Dungeon Siege IV lub Wheel of Time.

Studio Obsidian wkrótce ujawni swój nowy projekt. Czy będzie to Dungeon Siege IV?  - ilustracja #1
Studio Obsidian podkręca atmosferę przed ujawnieniem swojego kolejnego projektu.

Od dłuższego czasu wiadomo, że poza South Park: The Stick of Truth zespół Obsidian Entertainment po cichu pracuje również nad innymi grami. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce poznamy jeden z tych nieujawnionych dotąd projektów. Na oficjalnej stronie studia pojawił się bowiem obrazek zapowiadający kolejną produkcję.

  1. Obsidian Entertainment - oficjalna strona

Grafika pokazuje cyfrę cztery zamkniętą w okręgu stworzonym przez przypominające węża stworzenie pożerające swój własny ogon. Towarzyszące temu obrazowi cytaty nie rozjaśniają sprawy (choć sugerują klimaty fantasy) i trudno przewidzieć, o jaki dokładnie projekt może chodzić. Można jednak na ten temat pospekulować.

Najprostszą teorią jest powiązanie cyfry 4 z czwartą częścią cyklu Dungeon Siege. Obsidian wyprodukował odsłonę numer trzy i okazała się ona całkiem popularnym tytułem. Oczywiście liczba ta równie dobrze może nie mieć żadnego związku z samą grą i symbolizować jedynie odliczanie do momentu ujawnienia projektu.

Studio Obsidian wkrótce ujawni swój nowy projekt. Czy będzie to Dungeon Siege IV?  - ilustracja #2
Dungeon Siege III

Inną ewentualnością jest, że studio zamierza w końcu oficjalnie ujawnić zapowiedzianą ponad dwa lata temu adaptację cyklu powieściowego Roberta Jordana Wheel of Time, wydawanego w Polsce jako Koło Czasu. W logu tej serii znajduje się bowiem pożerający własny ogon wąż. Warto też przypomnieć, że w zeszłym roku pracownicy studia wspominali o projekcie Defiance, który miałby przedstawiać wizję świata fantasy w stylu tolkienowskiego Śródziemia, z tą różnicą, że w tym uniwersum starcie dobre ze złem zakończyło się zwycięstwem Saurona. Oczywiście, równie dobrze może to być zupełnie nowa marka.

Mamy nadzieję, że ludzie z Obsidian nie każą nam czekać zbyt długo na ujawnienie tego projektu. Gry tego studia najczęściej pozostawiają sporo do życzenia pod względem dopracowania technicznego, ale nie przeszkadza to im w byciu świetnymi RPG-ami.