Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2021, 16:05

autor: Entelarmer

Plotki o Project Dragon - RPG na Xboxa od twórców Hitmana

Co szykują twórcy Hitmana? Ostatnie przecieki sugerują, że oprócz przygód Jamesa Bonda IO Interactive pracuje nad Project Dragon: RPG w klimatach fantasy tworzonym pod egidą Microsoftu.

Po fenomenalnym sukcesie komercyjnym Hitmana 3 studio IO Interactive nie musi się zbytnio martwić swoją sytuacją finansową. To pozwala duńskiemu zespołowi w spokoju pracować nad kolejnymi projektami, takimi jak ujawniona jakiś czas temu gra o agencie 007, rozwojem Hitmana oraz tajemniczym tytułem w zupełnie nowym uniwersum. Niedawne doniesienia zdają się rozwiewać wątpliwości co do tego ostatniego. Według Jeza Cordena z serwisu Windows Central IO Interactive opracowuje grę fantasy o kryptonimie Project Dragon. Podobne informacje uzyskała redakcja Eurogamera, o czym doniósł znany informator branżowy Klobrille (via Twitter).

Źródła redaktora mówiły o „smoku” już kilka miesięcy temu i Corden łączy je z ofertami pracy na stronie IO Interactive. Te wspominają o poszukiwaniu osób, które pomogą przy tworzeniu „niezapowiedzianej gry AAA” z funkcjami sieciowymi. Z informacji Cordena wynika bowiem, że Project Dragon ma być RPG w „połączonym [przez sieć – przyp. autora] świecie”. Nie jest jasne, czy oznacza to osobny moduł wieloosobowy, czy też raczej coś w stylu przyzywania i najazdów z serii Dark Souls. Co jednak przykuło uwagę Jeza Cordena, to wzmianka w pliku PDF w jednym z ogłoszeń o powiązaniu go z departamentem „Dragon”. Zdaje się to potwierdzać informacje pozyskane przez redaktora Windows Central.

Plotki o Project Dragon - RPG na Xboxa od twórców Hitmana - ilustracja #1
Polowanie na smoka jako nowe zlecenie dla Hitmana?

Co ciekawe, źródła Cordena twierdzą, że Project Dragon powstaje we współpracy z Microsoftem. Niewykluczone więc, że gra będzie konsolowym tytułem ekskluzywnym dla Xboksów (tj. dostępnym na nich oraz komputerach osobistych). Oczywiście należy ostrożnie traktować te informacje (a co dopiero oparte na nich spekulacje). Na razie wiemy jedynie, że drugi nowy projekt IO Interactive ma być czymś „zupełnie innym” od dotychczasowych dokonań studia. Oferty pracy sugerują też, że gra jest na bardzo wczesnym etapie produkcji – zapewne twórcy za priorytet uznają wirtualne przygody Jamesa Bonda. Innymi słowy, na oficjalne informacje na temat rzekomego Project Dragon przyjdzie nam jeszcze długo czekać.

  1. Oficjalna strona studia IO Interactive