Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2011, 13:09

autor: Kono

Producenci broni w Borderlands 2 - pierwsze szczegóły

Na stronie Game Informera pojawiły się pierwsze informacje o producentach broni w najnowszej grze studia Bearbox Software, czyli Borderlands 2. Każda marka będzie się cechować unikalnym wyglądem oraz parametrami technicznymi.

Niecały tydzień temu, dzięki magazynowi Game Informer, w sieci pojawiła się pierwsza porcja informacji o grze Borderlands 2. Wczoraj natomiast, na oficjalnej stronie Game Informera, opublikowano obszerny artykuł o tym kto (i jakie) wyprodukuje narzędzia zniszczenia w Borderlands 2.

Już w pierwszej części Borderlands oglądając poszczególne pistolety w ekwipunku mogliśmy zobaczyć nazwę producenta. W Borderlands 2 zespół Gearbox chce pójść o krok dalej i wyroby indywidualnych twórców będą charakteryzować się niepowtarzalnym wyglądem oraz funkcjonalnością.

Producenci broni w Borderlands 2 - pierwsze szczegóły - ilustracja #1

Bandit – w związku z tym, że frakcja nie jest znana z technologicznej finezji, ich bronie mają być nieco „rozklekotane”. Co więcej, bandyci nie będą wybredni jeśli chodzi o materiały, z których stworzą narzędzia zagłady (zamiast lunety zamontują w karabinie snajperskim butelkę). Cechą charakterystyczną produktów Bandit ma być duża pojemność magazynków oraz wolny czas przeładowania.

Dahl – bronie produkowane przez Dahl będą jednymi z najbardziej realistycznych. Jeśli przyzwyczailiście się do arsenału znanego z takich serii gier jak Call of Duty i Battlefield, to produkty Dahl powinny idealnie trafić w Wasze gusta.

Hyperion – pamiętacie Claptrapa z „jedynki”? Nasz żółty przyjaciel został skonstruowany właśnie przez Hyperion. Arsenał oferowany przez nich ma do złudzenia przypominać jedną z ikonicznych postaci znanych z pierwszej części Borderlands.

Vladof – bronie oferowane przez tego producenta charakteryzować będzie rosyjska estetyka. Każdy produkt Valdofa zostanie wyposażony w lufę z miniguna, a cechą szczególną wyrobów tej marki ma być największa szybkostrzelność spośród wszystkich narzędzi zagłady oferowanych na Pandorze.

Producenci broni w Borderlands 2 - pierwsze szczegóły - ilustracja #2

Tediore – arsenał tego producenta ma być jednym z najbardziej unikalnych, bowiem magazynki będą mogły zostać wykorzystane jako granaty. Ich siła będzie uzależniona od tego ile nabojów pozostało przed rzutem. Takie rozwiązanie zmusi graczy do podejmowania interesujących decyzji taktycznych w ferworze walki.

Torgue – jeśli preferujecie ciche oraz subtelne rozwiązania to źle trafiliście. Produkty Torgue będą synonimem destrukcji i manifestacją niczym nieskrępowanej mocy.

Maliwan – przedstawiciele Gearbox zapewnili, że ta marka charakteryzować się będzie nieco wymuskanym wyglądem. Fani futurystycznych rozwiązań najprawdopodobniej tutaj znajdą coś dla siebie.

Jakobs – rozwiązania marki Jakobs cechować się będą wyglądem przypominającym połączenie broni rodem z dzikiego zachodu z arsenałem dostępnym w czasie II wojny światowej. Oprócz antycznego wyglądu, produkty Jakobsa charakteryzować się będą sporą mocą.

Przypominamy, że gra Borderlands 2 zostanie zaprezentowana podczas tegorocznych targów gamescom. Pełna wersja tytułu autorstwa Gearbox Software trafi na pecety, Xboksa 360 oraz PlayStation 3 w 2013 roku biznesowym firmy Take-Two, czyli nie wcześniej niż 1 kwietnia 2012 roku.