Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2011, 14:28

autor: Elrond

Nowe screeny z gry The Dark Eye - Demonicon

W sieci pojawiła się kolejna porcja screenów prezentujących najnowszą produkcję niemieckiego studia wydawniczego Kalypso Media, The Dark Eye – Demonicon. Gra powstaje w berlińskiej fimie Noumena Studios, i pełnymi garściami czerpie z papierowego systemu Das Schwarze Auge.

Przedstawiciele firmy Kalypso Media uraczyli fanów gier RPG świeżymi screenami z kolejnej gry osadzonej w uniwersum „Czarnego Oka”, The Dark Eye – Demonicon. Porównując je z wcześniejszymi obrazkami przedstawiającymi świat Demonicon, trudno nie zauważyć, że klimat stał się znacznie mroczniejszy.

Nowe screeny z gry The Dark Eye - Demonicon - ilustracja #1
Nowe screeny z gry The Dark Eye - Demonicon - ilustracja #2

The Dark Eye – Demonicon przeniesie nas do samego serca Czarnych Lądów, Aventurii, lokacji znanej fanom gier spod znaku Czarnego Oka. Rozgrywka rzuci nas w sam środek mrocznego i przygnębiającego świata, gdzie demony i nieumarli chodzący po powierzchni są na porządku dziennym.

Nowe screeny z gry The Dark Eye - Demonicon - ilustracja #3

Fabuła The Dark Eye – Demonicon rozwija się wokół tragicznej historii miłosnej dwójki niezwykłych osób, które stają się pionkami złowrogich sił w świecie pełnym okrucieństwa i deprawacji. Ich uczucie jest zarówno błogosławieństwem jak i przekleństwem – oboje nieustannie muszą uciekać przed zagrożeniem zarówno ze strony śmiertelników jak i demonicznych pokus. Oboje muszą znaleźć także przeznaczenie rozwiązując na swojej drodze poważne decyzje moralne. Co więcej, od decyzji jakie podejmą, zależy nie tylko ich los ale także los całego kontynentu.

Nowe screeny z gry The Dark Eye - Demonicon - ilustracja #4

Przypomnijmy, że opisywana pozycja została zapowiedziana już pod koniec 2008, jednak w międzyczasie dotnkęło ją kilka perturbacji. Firma The Games Company, która miała wprowadzić grę na rynek, ogłosiła upadłość. Na szczęście prawa do Demonicon nabyło wspomniane już Kalypso Media, przy okazji tworząc nowe studio deweloperskie Noumena Studios, składające się w większości z osób pracujących nad grą pod szyldem Silver Style Entertainment.

Nowe screeny z gry The Dark Eye - Demonicon - ilustracja #5

The Dark Eye – Demonicon ukaże się na rynku w przyszłym roku w wersjach na Xboksa oraz komputery osobiste.