Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2021, 09:21

Problemy bety Battlefield 2042 nie zniechęciły graczy do preorderów

Na Steamie w ubiegłym tygodniu rządziły gry Battlefield 2042 i New World. Gracze rzucili się składać preordery na pierwszą z tych pozycji pomimo wielu problemów, jakie pojawiły się podczas otwartych beta-testów.

W zeszłym tygodniu odbyły się testy Battlefield 2042, czyli najnowszej odsłony przebojowego cyklu sieciowych FPS-ów studia DICE. Podzielono je na dwa etapy – początkowo w zabawie brały udział tylko osoby z preorderami lub abonenci EA Play, a potem do zabawy dopuszczeni zostali wszyscy zainteresowani. Wrażenia z bety były dosyć mieszane, głównie z powodu problemów technicznych. Okazuje się jednak, że wcale nie zniechęciło to graczy do kupowania tej produkcji. Różne edycje BF2042 zajęły bowiem trzy miejsca w top 10 największych bestsellerów (według przychodów) ubiegłego tygodnia na Steamie. Co więcej, do pierwszej dziesiątki powróciło także Battlefield V.

W najgorętszym momencie otwartej bety w Battlefielda 2042 na Steamie bawiło się 156 665 osób jednocześnie. To najlepszy wynik w historii cyklu, a należy pamiętać, że wersja pecetowa testowana była również poza serwisem firmy Valve.

Zainteresowanie graczy pecetowych nowym Battlefieldem jest więc ogromne i zwiastuje bardzo udaną premierę. Ta zaplanowana została na 19 listopada 2021 roku. Gra ukaże się równocześnie na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Nie samym Battlefieldem żyli jednak gracze pecetowi w ubiegłym tygodniu. Preorder najnowszej produkcji studia DICE nie potrafił zrzucić z tronu gry New World, która obroniła pierwszą pozycję na liście bestsellerów. Inna edycja projektu zajęła również szóste miejsce w zestawieniu. Gra studia Amazon Games osiąga także imponujące wyniki aktywności. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia na Steamie bawiło się w niego 727 333 osób jednocześnie.

Powody do zadowolenia mają również twórcy Nickelodeon All-Star Brawl. Ta platformówkowa bijatyka zadebiutowała na piątym miejscu zestawiania. Spotkała się także z ciepłym przyjęciem – na Steamie 84% ocen użytkowników jest pozytywnych.

  1. Battlefield 2042 to powrót starego, dobrego BF-a! (zapowiedź)
  2. Anti-cheat w Battlefield 2042 już został złamany
  3. Oficjalna strona serii Battlefield

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

New World

2.

Battlefield 2042 (pre-order)

3.

Battlefield 2042 (pre-order)

4.

Battlefield 2042 (pre-order)

5.

Nickelodeon All-Star Brawl

6.

New World

7.

CS:GO - Operation Riptide

8.

FIFA 22

9.

Battlefield V

10.

Back 4 Blood