Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2017, 09:09

autor: Góral

Pro Evolution Soccer 2018 wymagać ma mocnego komputera

Adam Bhatti, "twarz" serii Pro Evolution Soccer, poinformował na swoim profilu w serwisie społecznościowym Twitter, że Pro Evolution Soccer 2018 na PC-tach będzie wymagające, jeżeli chodzi o sprzęt.

Pro Evolution Soccer 2018 wymagać ma mocnego komputera - ilustracja #1

Od kilku dni wiemy, że gra Pro Evolution Soccer 2018 na PC w końcu ma prezentować taki sam poziom, a nawet wyższy, niż edycja na konsole PlayStation 4 i Xbox One. W poprzednich latach Konami tworzyło mieszanki past-genowych wersji z elementami znanymi z obecnych urządzeń Sony i Microsoftu. Na szczęście tym razem będzie zupełnie inaczej, choć pociągnie to za sobą pewne konsekwencje, a dokładniej pisząc wymagania sprzętowe. Adam Bhatti, czyli „twarz” serii, wyjawił na Twitterze specyfikację komputera, na którym prezentowany był PES18 podczas targów E3. W kolejnym poście wyjaśnił jednak, żeby na razie się jeszcze nie przejmować i poczekać na oficjalną minimalną konfigurację, ale zaznaczył, że gra będzie wymagająca.

Na pokazach gry Pro Evolution Soccer 2018 Konami korzysta z takich komputerów / Źródło: twitter.com/Adam_Bhatti.
Na pokazach gry Pro Evolution Soccer 2018 Konami korzysta z takich komputerów / Źródło: twitter.com/Adam_Bhatti.
Pro Evolution Soccer 2018 wymagać ma mocnego komputera - ilustracja #3
Pro Evolution Soccer 2018 w skrócie:
  • kolejna odsłona piłkarskiej serii od Konami;
  • ukaże się 14 września na konsolach PS4, XOne, PS3 i X360 oraz PC-tach;
  • wersja PC-towa ma być równie dobra, co ta na PS4 i XOne.

Choć nie wiemy, jakiego komputera tytuł będzie wymagał, to można śmiało zakładać, że takiego potwora, jaki używany jest do pokazów, raczej nie trzeba będzie mieć. Podczas prezentacji deweloperzy zazwyczaj korzystają z mocniejszego sprzętu, by nie robić sobie dodatkowych problemów z nieukończoną jeszcze grą i w tym przypadku pewnie też tak jest, zwłaszcza że gra puszczana była w 4K i 60 klatkach na sekundę. Nowa odsłona cyklu z pewnością będzie mieć jednak dużo wyższe wymagania niż Pro Evolution Soccer 2017, dla którego minimalna konfiguracja to: Intel Core2 Duo 1.8 GHz, 1 GB RAM i Nvidia GeForce 8800, a rekomendowana: Intel Core i3 530, 2 GB RAM i Nvidia GeForce GTX 260.

Czekamy na dalsze wieści, a tymczasem przypominamy, że Pro Evolution Soccer 2018 ukaże się 14 września na konsolach PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360 i PlayStation 3 oraz komputerach osobistych.