Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2011, 09:50

autor: Kono

Premiera The Elder Scrolls V: Skyrim! Zobacz pierwsze minuty gry w polskiej wersji

Światowa i polska premiera oczekiwanej gry z gatunku RPG, czyli The Elder Scrolls V: Skyrim ma miejsce właśnie dzisiaj. Produkcja zespołu Bethesda Softworks zadebiutowała na pecetach, PlayStation 3 i Xboksie 360.

Dzisiaj ma miejsce polska i światowa premiera The Elder Scrolls V: Skyrim. Gra z gatunku RPG autorstwa studia Bethesda Softworks zadebiutowała równolegle na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360.

Najnowsza produkcja doświadczonego zespołu z Rockville na platformie PC została wydana w naszym kraju w potrójnej wersji językowej dzięki firmie Cenega Poland. Gracze mogą wybrać pełną polską lokalizację (z udziałem Piotra Fronczewskiego, Krzysztofa Kowalewskiego, Henryka Talara i Wiktora Zborowskiego), wersję kinową lub oryginalną angielską. Posiadacze konsol muszą się zadowolić jedynie anglojęzyczną edycją gry. Na poniższym filmie możecie posłuchać jak wypadł polski dubbing w pierwszych minutach rozgrywki.

Pomimo tego, że The Elder Scrolls V: Skyrim można było kupić już wczoraj (lub otrzymać go przesyłką), aktywacja i rozpoczęcie rozgrywki możliwe były dopiero dzisiaj. Tytuł cały czas możecie zamawiać m.in. Sklepie GRY-OnLine. Wersja na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 kosztuje tam 219,90 złotych, podczas gdy pecetowcy będą musieli zapłacić 129,90 złotych. Wersja na komputery osobiste oprócz gry i instrukcji zawiera mapę krainy oraz próbkę ścieżki dźwiękowej, na której znajduje się 5 utworów z gry.

Premiera The Elder Scrolls V: Skyrim! Zobacz pierwsze minuty gry w polskiej wersji - ilustracja #1

Niezdecydowanym osobom proponujemy zapoznanie się z materiałami przygotowanymi przez redakcje serwisów gry-online oraz tvgry.pl. Polecamy film z cyklu Gramy! w The Elder Scrolls V: Skyrim prezentujący początkowe fragmenty rozgrywki wraz z komentarzem, a także serię materiałów przedstawiających kulisy produkcji.

Wczoraj zniesiono embargo na publikowanie ocen The Elder Scrolls V: Skyrim i trzeba przyznać, że najnowsza gra studia Bethesda została przyjęta przez recenzentów bardzo dobrze. Średnia ocen na serwisie Metacritic.com wynosi odpowiednio: 95 punktów dla wersji pecetowej, 96 dla edycji na Xboksa 360 i 94 dla PlayStation 3. Produkcja otrzymała wiele maksymalnych not i wygląda na to, że mamy mocnego pretendenta zarówno do tytułu „gry roku 2011”, jak i „najlepszej gry RPG”.

The Elder Scrolls V: Skyrim to wyprodukowana przez firmę Bethesda piąta odsłona zasłużonego cyklu cRPG. Akcja tytułu dzieje się 200 lat po wydarzeniach przedstawionych w The Elder Scrolls IV: Oblivion. Gra oferuje ogromny, otwarty świat, a także niezliczoną ilość zadań głównych i pobocznych, które powinny zaabsorbować fanów RPG na długie godziny.