Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2023, 17:22

Premiera Gothic 2 Complete Classic na Nintendo Switch, jest nowy trailer i garść poprawek

Zgodnie z zapowiedzią odbyła się dziś premiera Gothic 2 Complete Classic na Nintendo Switcha. Z tej okazji firma THQ Nordic wypuściła nowy trailer. Ponadto gra otrzymała tzw. day one patch.

Źródło fot. THQ Nordic.
i

Słuchajcie, słuchajcie, mieszkańcy Khorinis – wreszcie nadszedł ten dzień, Gothic II Complete Classic trafił na Switcha. Cyfrowa wersja gry jest dostępna w Nintendo eShopie i kosztuje 29,99 dolara (ok. 120 zł). Fizyczne wydanie można zaś zakupić w sklepie THQ Nordic oraz na stronie Gameware.at. Ono także zostało wycenione na 29,99 dolara.

Z okazji premiery Gothic II Complete Classic firma THQ Nordic wypuściła świeżutki zwiastun produkcji. Możecie obejrzeć go poniżej. Choć usłyszycie w nim angielski dubbing, gra jest dostępna w pełnej polskiej wersji językowej (dźwięk i napisy), którą fani oryginału do dziś wspominają z dużym sentymentem

Warto doprecyzować, że Gothic II Complete Classic składa się z „podstawki” oraz znakomitego dodatku Noc Kruka. Co więcej, owa konwersja doczekała się tzw. day one patcha, który wprowadził szereg zmian i poprawek. Pełną ich listę możecie sprawdzić tutaj.

Jeśli zaś natraficie na jakieś błędy, warto zgłosić je firmie THQ Nordic, wypełniając formularz dostępny na tej stronie. Biorąc pod uwagę, że port „jedynki” otrzymał kilka aktualizacji po premierze, można się spodziewać, iż w przypadku „dwójki” będzie podobnie.

  1. Do jakiego gracza skierowany jest Gothic Classic?

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej