Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2023, 10:17

autor: Adam Adamczyk

Zobacz rozgrywkę z Gothic 2 Complete Classic na Nintendo Switch

Tak prezentuje się rozgrywka z Gothic II Complete Classic na Nintendo Switch. Premiera gry odbędzie się już za 5 dni.

Źródło fot. Piranha Bytes
i

Jak zapewne dobrze wiecie, Gothic 2 Complete Classic trafi na Nintendo Switch. Premiera odbędzie się 29 listopada, ale niektórzy już uzyskali dostęp do gry. Znany z tworzenia wysokiej jakości porównań gier Cycu1 opublikował na swoim profilu w serwisie YouTubie film, na którym zaprezentował rozgrywkę z pierwszych 15 minut gry.

Gothic 2 Complete Classic w akcji na Nintendo Switch

Na zapisie rozgrywki widać dokładnie to, do czego przyzwyczajeni są fani Gothica 2 z dodatkiem Noc Kruka, czyli film wprowadzający, rozmowę z Xardasem, przerywnik związany ze wspomnianym dodatkiem i wreszcie opuszczenie wieży. Tym, do czego raczej nie jesteśmy przyzwyczajeni, jest anglojęzyczny dubbing, ale spokojnie – polską wersję językową można ustawić w opcjach gry.

Rozgrywka w Gothic 2 Complete Classic na Switchu prezentuje się dokładnie tak, jak na PC, choć wartym uwagi detalem jest znajdujący się po lewej stronie ekranu obszar przedstawiający aktywną broń, zbroję i akcesoria, kiedy wejdziemy w ekwipunek.

Na filmie widać wyraźnie, że autor nie do końca radzi sobie ze sterowaniem, lub po raz pierwszy ma do czynienia z Gothikiem, ponieważ dość często blokuje się na obiektach i od razu poszedł z bandytą do jaskini, co nie jest dobrym pomysłem, ale dzięki temu można się przynajmniej poczuć tak, jakbyśmy sami po raz pierwszy wyszli z wieży nekromanty. Na koniec dodam od siebie, że słuchając anglojęzycznej wersji Gothica 2, jeszcze bardziej doceniam nasz rodzimy dubbing.

Gothic 2 Complete Classic na Nintendo Switch zadebiutuje 29 listopada. Grę w polskiej wersji językowej możecie zamówić w przedsprzedaży, a jej koszt wynosi 29,99 euro, czyli około 130 złotych (plus przesyłka). Link do sklepu THQ Nordic znajdziecie poniżej:

  1. Gothic 2 Classic na Nintendo Switch

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuje się zawodowo od 2013 roku. W 2021 roku dołączył do GRYOnline.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuje się informacjami stricte technologicznymi. Współpracował z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuje się od dziecka. Poza tym jego zainteresowania obejmują grę na gitarze, komponowanie muzyki oraz sporty siłowe.

więcej