Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2012, 14:37

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Premiera dodatku DLC Hearthfire do gry The Elder Scrolls V: Skyrim na Xboksa 360

Dziś w usłudze Xbox Live debiutuje drugi dodatek DLC do gry RPG The Elder Scrolls V: Skyrim. W Hearthfire studio Bethesda Softworks umożliwi nam wybudowanie i wyposażenie własnego domostwa. Rozszerzenie wprowadza także wiele elementów interakcji z otoczeniem.

Dziś ma miejsce premiera drugiego dodatku DLC do gry RPG The Elder Scrolls V: Skyrim. Zgodnie z umową pomiędzy twórcami tytułu – studiem Bethesda Softworks – a firmą Microsoft, na razie z zabawy w Hearthfire cieszyć się będą mogli jedynie posiadacze konsoli Xbox 360.

Premiera dodatku DLC Hearthfire do gry The Elder Scrolls V: Skyrim na Xboksa 360 - ilustracja #1
Dovakhiin w roli heroicznego budowniczego domostw

Dzięki Hearthfire gracze zyskają możliwość wybudowania własnego domostwa, wyposażenia każdej z jego izb (zbrojowni, kuchni, pracowni alchemicznej, biblioteki lub sali z trofeami), zamówienia usług prywatnego barda lub woźnicy, a także wykupienia posiadłości w różnych częściach prowincji Skyrim i rozpoczęcia handlu nieruchomościami. W dodatku przewidziano również opcję adopcji dzieci, a nawet uprawy ogródka i wypiekania chleba. Ponadto DLC wzbogaci grę o wydarzenia losowe związane z prowadzeniem domu, jak na przykład atak giganta, napad złodziei czy plaga szczurów w piwnicy.

Koszt dodatku w usłudze Xbox Live to 400 punktów Microsoftu (równowartość 5 euro lub około 25 złotych), a jego objętość wynosi zaledwie 75 MB. Jak na razie studio Bethesda Softworks nie podało, czy i kiedy dodatek pojawi się na inne platformy.

Dla posiadaczy PC ewentualny brak dodatku Hearthfire nie powinien być powodem do zmartwień, bowiem już teraz wiele modów na platformie Steam Workshop oferuje możliwości zbliżone do zawartości rozszerzenia. Problem stanowiłaby natomiast wersja na konsolę PlayStation 3. Przedstawiciel studia Bethesda Softworks przyznał niedawno, że konwersja dodatków DLC do Skyrima na platformę firmy Sony stoi pod dużym znakiem zapytania.