Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2012, 13:11

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Poznaj świat Borderlands 2 w nowym zwiastunie po polsku

Najnowszy zwiastun Borderlands 2 z polskimi napisami podsumowuje najważniejsze elementy gry. Sir Hammerlock opowiada m.in. o zmianach na powierzchni Pandory, postaciach i ich rozwoju, niezliczonych rodzajach broni, nowych przeciwnikach oraz zabawie w trybie multiplayer.

Zwiastun Borderlands 2 po polsku - ilustracja #1
Sir Hammerlock zaprasza do świata Borderlands

Twórcy Borderlands 2, studio Gearbox, pokazali nowy zwiastun gry, który znakomicie prezentuje najważniejsze cechy tytułu. Sir Hammerlock opowiada o zmianach, jakie zaszły w świecie Borderlands. Zapraszamy do obejrzenia filmiku, który dla Was opatrzyliśmy w polskie napisy.

Planeta Pandora, na której rozgrywa się akcja gry, ma do pokazania znacznie więcej niż pustynno-skaliste krajobrazy. Zobaczymy między innymi lśniące miasto, niebezpieczne wyżyny, czy niezbadane jaskinie.

Sir Hammerlock wyjawia mocne strony każdej z czterech dostępnych postaci. Maya w walce wykorzystuje nadprzyrodzone moce, dzięki którym potrafi obezwładnić przeciwników, zadać im obrażenia lub wyleczyć towarzyszy. Komandos Axton używa ciężkiego sprzętu bojowego, takiego jak wieżyczki strażnicze, czy mini atomówki. Osoby stawiające na działania zwracające nieco mniej uwagi z pewnością zainteresuje zabójca Zero. Posługuje się on karabinem snajperskim i kataną, którą lubi dźgać niczego niespodziewających się przeciwników. Jest postacią niezwykle szybką i zwinną, nieco przypominając pod tym względem Raidena z uniwersum Metal Gear. Z kolei Salvador to gość, który finezję odstawia zdecydowanie na bok atakując wroga wielkimi giwerami. W walce wpada on w iście berserkerski szał, w którym niemal całkowicie ignoruje otrzymywane obrażenia. Salvador może dźwigać dwie sztuki dowolnej broni występującej w grze, od zwykłych karabinów, po ciężkie miniguny. Wygląd każdej postaci możemy modyfikować według własnego widzimisię, wybierając spośród różnych fryzur, strojów i tym podobnych elementów.

Broń w Borderlands 2 generowana jest losowo łącząc ze sobą przeróżne elementy. W rezultacie daje to miliony niepowtarzalnych i często zwariowanych pukawek. Podobnie tworzone są granaty, a efekty ich wybuchów mogą być naprawdę zaskakujące.

Cały ten arsenał przyda się z pewnością w walce z hordami nowych przeciwników. Przemierzając świat gry, napotkamy liczne zagrożenia w postaci żołdaków głównego antagonisty, Przystojnego Jacka, wrogich robotów, bandytów, potworów, mutantów, czy nawet krwiożerczych roślin. Wrogowie stosować będą skomplikowane taktyki, aby wyjść zwycięsko ze starcia z graczem.

Podobnie jak to było w „jedynce”, Borderlands 2 zawiera sporo elementów RPG z rozwojem postaci na czele. Nasz bohater wraz z postępem w grze otrzyma nowe zdolności i ulepszy już posiadane. Wykonując niezliczone wyzwania podniesiemy swoją rangę, co zapewni dodatkowe bonusy. Pojawią się też relikty modyfikujące statystyki postaci – zwiększą ilość zdrowia, siłę ognia, czy szybkość pojazdów.

Multiplayer w Borderlands 2 umożliwi grę przez Internet w czteroosobowej drużynie lub we dwójkę na podzielonym ekranie. Zróżnicowanie postaci daje ogromny potencjał do emocjonującej gry zespołowej, gdzie gracze współpracując ze sobą wzajemnie się uzupełniają.

Borderlands 2 pojawi się w Polsce w wersji na Xboksa 360, PlayStation 3 i PC 21 września.