Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2013, 19:00

autor: Ender

Prace nad Dreamfall Chapters: The Longest Journey ruszyły pełną parą

Twórcy gry Dreamfall Chapters: The Longest Journey ze studia Red Thread Games poinformowali, że prace nad tytułem ruszyły już pełną parą. Deweloperzy poszukują w tej chwili aktywnie nowych członków zespołu, przygotowując się równocześnie do prezentacji kolejnych materiałów z gry.

Gra ma ukazać się w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej - Prace nad Dreamfall Chapters: The Longest Journey ruszyły pełną parą - wiadomość - 2013-05-01
Gra ma ukazać się w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej

Zbiórka pieniędzy na produkcję gry Dreamfall Chapters: The Longest Journey, którą rozpoczęło studio Red Thread Games, zakończyła się sukcesem na początku marca. Od tamtej pory, deweloperzy zaprezentowali sporo materiałów związanych z produkcją oraz pojawili się na konferencji GDC, gdzie promowali swoje dzieło. W najnowszym wpisie i filmie na stronie Kickstartera poinformowali, że produkcja tytułu ruszyła właśnie pełną parą. Zespół twórców przenosi się już do nowej znacznie większej siedziby oraz aktywnie poszukuje kolejnych współpracowników, głównie artystów specjalizujących się w modelowaniu i animacji modeli 3D. Autorzy zapowiadają przy tym, że jeszcze w czerwcu gracze zobaczą niezaprezentowane dotychczas projekty koncepcyjne i fragmenty lokacji.

Dreamfall Chapters: The Longest Journey ma stanowić zwieńczenie przygodówkowej trylogii zapoczątkowanej jeszcze w 1999 roku. Gra powstaje w studiu Red Thread Games, w skład którego wchodzą osoby odpowiedzialne za dwie poprzednie odsłony serii. Wzorem Dreamfall, produkcja zaoferuje w pełni trójwymiarową grafikę, ale mechanizmy rozgrywki będą bardziej zbliżone do The Longest Journey. Nie uświadczymy żadnych sekwencji walki czy innych sekcji zręcznościowych. Zamiast tego zabawa skoncentruje się na typowo przygodówkowej eksploracji świata, prowadzeniu rozmów oraz rozwiązywaniu zagadek. Wszystko to będziemy wykonywali za pośrednictwem klasycznego interfejsu point-and-click.

  1. Dreamfall Chapters: The Longest Journey – strona Kickstartera
  2. Dreamfall Chapters: The Longest Journey – strona oficjalna gry
  3. Zapowiedź Dreamfall Chapters – Najdłuższą Podróż wznowimy w 2014 roku