Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2008, 11:36

autor: Jiker

Poznań Games Arena 2008 - najnowsze informacje o targach

W Poznaniu, w okresie od 22 do 23 listopada bieżącego roku trwać będzie piąta edycja największych w Polsce targów gier video i towarzyskich. Przez dwa dni największe firmy branżowe prezentować będą to, co mają najatrakcyjniejszego do ukazania, produkty dopiero pojawiające się na rynku i te cieszące się już sporą popularnością. Organizatorzy, firma Międzynarodowe Targi Poznańskie, zaoferują wraz z wystawcami różnorodne i ciekawe formy spędzania wolnego czasu.

W Poznaniu, w okresie od 22 do 23 listopada bieżącego roku trwać będzie piąta edycja największych w Polsce targów gier video i towarzyskich. Przez dwa dni największe firmy branżowe prezentować będą to, co mają najatrakcyjniejszego do ukazania, produkty dopiero pojawiające się na rynku i te cieszące się już sporą popularnością. Organizatorzy, firma Międzynarodowe Targi Poznańskie, zaoferują wraz z wystawcami różnorodne i ciekawe formy spędzania wolnego czas.

O rozrywkę zadbają przede wszystkim wystawcy. Wśród nich prym będą zapewne wiedli Microsoft, Intel oraz Hewlett-Packard, którzy przygotowują najbardziej spektakularne stoiska. Niemniej interesujące atrakcje planuje kilkudziesięciu innych wystawców, w tym m.in. Ubisoft, Electronic Arts, ASUS, czy Games Workshop. W trakcie targów nie zabraknie również multimedialnych stoisk medialnych.

Wspólnie chcemy pokazać, że dobra rozrywka, której doświadczamy w dobrym towarzystwie, to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu. Znakomity sposób na odpoczynek od codzienności. PGA to także świetna okazja do poznania osób o podobnych zainteresowaniach i nawiązania nowych przyjaźni. Dzięki zróżnicowanym formom prezentowanej rozrywki będziemy uczyć współdziałania w zespole (gry towarzyskie, gry komputerowe), opracowywania i realizacji strategii działania oraz logicznego myślenia (gry towarzyskie, gry video, paintball). Przede wszystkim jednak pokażemy jak fantastycznie przy grach mogą bawić się całe rodziny ” – twierdzą organizatorzy PGA 2008.

Co będzie można zobaczyć na PGA, w co będzie można zagrać, co będzie można poznać? Liderzy rynku – producenci i dystrybutorzy - zaprezentują swoje najnowsze gry i osiągnięcia techniczne, a kluby i stowarzyszenia zorganizują pokazy, konkursy i prelekcje prezentujące ich pasje. Tak jak w ubiegłym roku organizatorzy podzielili setki atrakcji na trzy areny:

  • DIGITAL ARENA – arena poświęcona rozrywce multimedialnej, grom komputerowym, nowoczesnym technologiom,
  • FANTASY ARENA – miejsce dla miłośników gier karcianych, figurkowych, planszowych, pasjonatów szachów i brydża, a zarazem miejsce spotkań miłośników literatury fantasy,
  • PAINTBALL ARENA – arena dla miłośników sportów ekstremalnych, na której w będzie królował paintball.

Oprócz powyższych atrakcji, organizatorzy planują zaskoczyć wszystkich odwiedzających ciekawymi nowinkami, w szczególności technologicznymi. Jedną z takowych będzie z pewnością największa scena w historii PGA. Ona, jak i pozostałe cuda mają przyciągnąć na targi więcej osób niż kiedykolwiek (w zeszłym roku odwiedziło je ponad 17 tysięcy osób).

Poznań Game Arena 2008 odbędzie się w dniach 22-23 listopada w Poznaniu, w pawilonie 5 kompleksu MTP. Godziny otwarcia targów prezentują się następująco: w sobotę impreza potrwa od 10:00 do 20:00, z kolei w niedzielę od 10:00 do 18:00. Cena biletu jednorazowego ustalona została na poziomie 15 złotych, natomiast dwudniowego na poziomie 23 złotych. Przy okazji chcielibyśmy poinformować, że jednym z patronów medialnych tegorocznych targów Poznań Game Arena jest serwis Gry-OnLine.pl, a tuż po ich zakończeniu na naszych łamach opublikowana zostanie obszerna relacja z imprezy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.