Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 listopada 2008, 13:44

Poznań Game Arena 2008 - start już w ten weekend!

Już w ten weekend, 22 i 23 listopada, przeprowadzona zostanie kolejna edycja najbardziej znanych polskich targów poświęconych grom komputerowym i klasycznym (planszowym, RPG itd.) – Poznań Game Arena 2008.

Już w ten weekend, 22 i 23 listopada, odbędzie się kolejna edycja najbardziej znanych polskich targów poświęconych grom komputerowym i klasycznym (planszowym, RPG itd.) – Poznań Game Arena 2008. Będzie to z pewnością największa impreza tego typu w naszym kraju. Skąd to wiemy? Wystarczy wspomnieć, że do dyspozycji graczy i wystawców oddanych zostanie 15 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawowej, która została już rozdzielona pomiędzy kilkadziesiąt firm. Organizatorzy liczą, że w ciągu całego weekendu targi odwiedzi grupa ponad 20 tysięcy osób.

Poznań Game Arena 2008 - start już w ten weekend! - ilustracja #1

O rozrywkę zadbają przede wszystkim wystawcy. Wśród nich prym powinien wieść główny sponsor imprezy, koncern Microsoft ze swoim Xboxem 360, a także pozostali: Intel oraz Hewlett-Packard, którzy przygotowują imponujące stoiska. Wielkie wrażenie robi Intel Arena, stworzona na wzór ringu bokserskiego. Niemniej interesujące atrakcje planuje kilkadziesiąt innych firm, w tym m.in. Ubisoft, Electronic Arts, ASUS, Creative czy Games Workshop.

Poznań Game Arena 2008 - start już w ten weekend! - ilustracja #2

Przygotowania do PGA 2008 trwają w najlepsze.

Zwiedzający PGA będą mogli m.in. zagrać na pięćdziesięciu konsolach Microsoftu m.in. w Gears of War 2, Fable 2, Guitar Hero: World Tour, Pro Evolution Soccer 2009, muzyczne karaoke Lips czy też Viva Pinata: Trouble In Paradise. W strefie Xboxa, która liczyć będzie sobie około 500 metrów kwadratowych, publiczność rozgrzeje także Wojtek Łozowski - wokalista olsztyńskiego zespołu Afromental. Gracze będą mieli też okazję poznać Jacka Piekarę - autora publikowanych m.in. na łamach GRY-OnLine opowiadań w świecie gry Fable 2. Do ich dyspozycji oddana zostanie również spora liczba gier pecetowych, karcianych, figurkowych, planszowych. Coś dla siebie znajdą także pasjonaci szachów i brydża, a także fani literatury fantasy. Nie można także zapominać o tzw. Paintball Arena, na której uczestnicy PGA będą mogli obserwować finały krajowe w paintballu, a co najważniejsze samemu założyć moro, wziąć do ręki karabinek i przekonać się, czy łatwiej strzelać przy pomocy myszki lub pada, czy markera na kulki z farbą.

Poznań Game Arena 2008 - start już w ten weekend! - ilustracja #3

Powierzchnia wystawowa robi wrażenie.

Poznań Game Arena 2008 odbędzie się w pawilonie numer 5 kompleksu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Godziny otwarcia targów prezentują się następująco: w sobotę impreza potrwa od 10:00 do 20:00, z kolei w niedzielę od 10:00 do 18:00. Cena biletu jednorazowego ustalona została na poziomie 15 złotych, natomiast dwudniowego na poziomie 23 złotych. Przy okazji chcielibyśmy poinformować, że jednym z patronów medialnych tegorocznych targów Poznań Game Arena jest serwis Gry-OnLine.pl. Tuż po zakończeniu imprezy na naszych łamach opublikowana zostanie obszerna relacja.

Poznań Game Arena 2008 - start już w ten weekend! - ilustracja #4

Elementy poszczególnych boksów jeszcze w skrzyniach.