Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2006, 12:56

autor: Jiker

Poznaliśmy datę premiery anglojęzycznej wersji gry Metal Gear Solid: Portable Ops

Firma Konami poinformowała, że amerykańska premiera gry Portable Ops, najnowszej przenośnej odsłony serii Metal Gear Solid, odbędzie się piątego, a nie, jak wcześniej zapowiadano, pierwszego grudnia 2006 roku.

Firma Konami poinformowała, że amerykańska premiera gry Portable Ops, najnowszej przenośnej odsłony serii Metal Gear Solid, odbędzie się piątego, a nie, jak wcześniej zapowiadano, pierwszego grudnia 2006 roku. Osoby, które zdecydują się zamówić tę pozycję przedpremierowo (m.in. sklepie Electronics Boutique)otrzymają dodatkowo efektowną zbroję.

Na tę chwilę nie znamy niestety żadnych oficjalnych informacji odnośnie Europy. Można jednak stwierdzić, że tegoroczna premiera jest mało prawdopodobna. Najrozsądniejszym terminem wydaje się bowiem być początek 2007 roku. Odpowiednie wieści przekażemy Wam tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

Przypomnijmy, że Metal Gear Solid: Portable Ops jest pierwszą prawdziwą grą z serii o przygodach Snake’a na konsolę PlayStation Portable, która bezpośrednio nawiązuje do zdarzeń przedstawionych w produktach z cyklu MGS ze stacjonarnych platform, w przeciwieństwie do dwóch części Metal Gear Acid. Fabuła MGS: Portale Ops została umiejscowiona w 1970 roku, czyli 6 lat po zdarzeniach z Metal Gear Solid 3: Snake Eater. Gracz wciela się w postać Big Bossa oskarżonego o zbrodnię, której w rzeczywistości nie popełnił.

Więcej informacji na temat gry znajdziecie w naszej Encyklopedii.