Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2015, 09:26

autor: Luc

Powstaje rozszerzenie do Pillars of Eternity

Pillars of Eternity – nadchodząca gra RPG tworzona przez Obsidian Entertaiment - zadebiutuje na rynku za niespełna dwa tygodnie. Podczas specjalnej sesji Q&A deweloperzy ujawnili, że ich dzieło otrzyma w przyszłości pełnoprawny dodatek, który jest już w produkcji.

Pillars of Eternity zaoferuje m.in. nostalgiczną podróż w czasie. - Pillars of Eternity – twórcy pracują nad rozszerzeniem - wiadomość - 2015-03-17
Pillars of Eternity zaoferuje m.in. nostalgiczną podróż w czasie.

Po niezwykle udanym dla fanów gier RPG roku 2014, pora na ciąg dalszy. Nachodzące miesiące będą pełne interesujących premier, a jedną z kluczowych jest bez wątpienia Pillars of Eternity – wracająca do korzeni gatunku gra fabularna, w której przygody obserwujemy z widoku izometrycznego. Po drobnych opóźnieniach w produkcji, tytuł ostatecznie pojawi się na rynku 26 marca 2015 roku, m.in. w edycji pudełkowej. Obsidian Entertaiment zdradził niedawno, że poważnie rozważa stworzenie kontynuacji, a dziś dowiedzieliśmy się także, że wcześniej doczekamy się prawdopodobnie rozszerzenia dla „jedynki”. Podczas sesji AMA (skrót od „ask me anything”, czyli „pytajcie o wszystko”) zorganizowanej na Reddicie, jeden z pracowników studia przyznał, że prace nad dodatkiem do Pillars of Eternity już ruszyły.

Produkcja jest na razie we wczesnej fazie i twórcy nie chcieli zdradzić zbyt wiele, ale bardzo intrygująco zabrzmiała zapowiedź odnośnie rozmiarów świata, jaki zobaczymy w rozszerzeniu. Adam Brennecke (główny programista i producent gry) napisał:

Planujemy stworzyć dodatek o rozmiarach (pod względem wielkości terenu) zbliżonych do tego, co widzieliście w Baldur’s Gate: Opowieści z Wybrzeża Mieczy.

Jednocześnie ujawniono, że prace trwają już od jakiegoś czasu, choć na razie są to jedynie czynności związane głównie z tworzeniem modelów otoczenia. Do wstępnych szkiców i planowania oddelegowano jednak tylko niewielką część zespołu – pozostali pracownicy studia są w całości skupieni na wydaniu podstawowej wersji gry. Twórcy jednocześnie zapewnili, że nowych informacji oraz szczegółów na ten temat możemy spodziewać się w ciągu kilku miesięcy.

Pillars of Eternity to gra z gatunku cRPG, która została sfinansowana w roku 2012 przy pomocy kampanii na Kickstarterze. Twórcom udało się zebrać blisko 4 miliony dolarów, co uczyniło projekt jednym z największych sukcesów w historii crowdfundingu gier wideo. Tytuł zaoferuje wiele rozwiązań znanych z produkcji takich jak Baldur’s Gate czy Planescape Torment – rzut izometryczny, głęboką fabułę czy specyficzny styl artystyczny. Produkcja zostanie wydana jedynie w wersji na PC.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.