Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2015, 10:42

Rory McIlroy PGA Tour - EA Sports zapowiedziało nową odsłonę serii

Firma Electronic Arts ujawniła Rory McIlroy PGA Tour, czyli nową odsłonę swojej serii gier golfowych. Przy okazji wypuszczono pierwszy zwiastun, pokazujący ulepszenia graficzne, jakie były możliwe dzięki przestawieniu cyklu na silnik Frostbite.

Rory McIlroy PGA Tour:
  • Twórcy: EA Tiburon
  • Gatunek: symulacja golfa
  • Platformy sprzętowe: PlayStation 4, Xbox One
  • Data premiery: czerwiec 2014 r.

Firma Electronic Arts zapowiedziała Rory McIlroy PGA Tour, czyli grę sportową symulującą rozgrywki golfa. Fakt, że zespół pracował nad nową produkcją o tej tematyce nie jest oczywiście zaskoczeniem, gdyż o istnieniu projektu wiedzieliśmy od czerwca zeszłego roku. Dzisiaj jednak poznaliśmy nazwisko zawodnika, którym będzie firmowana ta produkcja, a przy okazji otrzymaliśmy pierwszy zwiastun. Tym samym oficjalnie końca dobiegła historia marki Tiger Woods PGA Tour, czyli szyldu pod jakim wydawana była wcześniej ta seria. To też nie jest żadnym zaskoczeniem, gdyż zakończenie współpracy z Tiger Woodsem ogłoszono jeszcze w październiku 2013 roku.

Rory McIlroy PGA Tour będzie pierwszą grą sportową firmy Electronic Arts zbudowaną na bazie silnika Frostbite. Widać wyraźnie, że wydawca zamierza przestawić prawie wszystkie opracowywane wewnętrznie projekty na tę technologię. Autorzy obiecują, że pozwoli to zaoferować najbardziej szczegółowe lokacje w historii cyklu i co równie ważne, każde pole golfowe generowane będzie w całości. Oznacza to, że nie pojawi się wczytywanie danych pomiędzy dołkami, co było mało atrakcyjnym elementem wcześniejszych odsłon. Twórcy obiecują także liczne ulepszenia mechanizmów rozgrywki oraz nowe tryby zabawy.

Gra Rory McIlroy PGA Tour trafi do sprzedaży w czerwcu tego roku. W planach są wyłącznie wersje na konsole Xbox One i PlayStation 4. Rozczaruje to zapewne graczy komputerowych, którzy liczyli na powrót serii na PC. Ostatnią pecetową odsłoną pozostaje Tiger Woods PGA Tour 12 z 2011 roku.

  1. Rory McIlroy PGA Tour – oficjalna strona gry

Rory McIlroy PGA Tour - EA Sports zapowiedziało nową odsłonę golfowej serii - ilustracja #1

Rory McIlroy to irlandzki sportowiec, który obecnie klasyfikowany jest jako najlepszy golfista na świecie. Pierwszy tytuł mistrzowski zdobył w 2011 roku, gdy mając raptem 22 lata wygrał zawody U.S. Open. Potem bezkonkurencyjny okazał się podczas 2012 PGA Championship, a w 2014 zajął pierwsze miejsce w turniejach Open Championship oraz PGA Championship.

Te sukcesy uczynniły McIlroya pierwszym europejczykiem w historii, który zdobył trzy tytuły mistrzowskie przed ukończeniem 25 roku życia.