Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2015, 14:30

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Pillars of Eternity w Polsce z bogatą edycją pudełkową

Firma Cenega poinformowała, że przygotowała dla polskich fanów gry Pillars of Eternity specjalne wydanie produkcji. Pierwszy pudełkowy nakład tytułu sprzedawany będzie w Polsce w Edycji Awanturnika, zawierającej płytę audio z wybranymi utworami ze ścieżki dźwiękowej, drukowaną instrukcję, poradnik i mapę oraz etui.

Pillars of Eternity – Edycja Awanturnika.

Firma Cenega, polski dystrybutor gry Pillars of Eternity, poinformowała, że w naszym kraju (a także w Czechach, na Słowacji oraz na Węgrzech) sprzedawana będzie specjalna wersja wyczekiwanego cRPG, nazwana Edycją Awanturnika. Ma ona zawierać, oprócz samej produkcji, także płytę audio z wybranymi utworami ze ścieżki dźwiękowej, drukowaną instrukcję, poradnik i mapę, a wszystko to zostanie uzupełnione przez dedykowane etui. Wydanie to zastąpi zwykłą pudełkową edycję (tylko pierwszy nakład, sugerowana cena nie wzrośnie!) i ukaże się 26 marca bieżącego roku. Tytuł dostępny będzie wyłącznie na komputerach osobistych w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej. Jednocześnie przypominam, że osoby, które zamówią grę przed premierą, otrzymają dwa cyfrowe dodatki w postaci Miniaturki Wielkiego Kosmicznego Prosiaczka oraz Pierścienia Przysięgi Gaunta.

Bonusy dodawane do pre-orderów Pillars of Eternity.
Bonusy dodawane do pre-orderów Pillars of Eternity.

Pillars of Eternity zostało sfinansowane w serwisie Kickstarter. Podczas zbiórki pieniędzy twórcom udało się pozyskać od fanów blisko 4 mln dolarów. Kwota ta została dodatkowo zasilona około 140 tys. dolarów wpłaconych za pomocą PayPala.

Pillars of Eternity to jedna z najbardziej wyczekiwanych pozycji przez miłośników gatunku cRPG. Akcja produkcji tworzonej przez zespół Obsidian Entertainment rozgrywać ma się w wielkim fantastycznym świecie, w którym czeka nas niesamowita przygoda. Gracze wcielą się w przedstawiciela jednej z sześciu ras i wezmą udział w rozgrywce nawiązującej do klasyków gatunku pokroju Baldur's Gate i Icewind Dale.

Obecnie twórcy pracują nad dopieszczeniem swojego dzieła, ale ostatnio pojawiły się pierwsze przesłanki dotyczące ewentualnej kontynuacji. Na razie jednak znajduje się ona dopiero w fazie planowania i na konkrety będziemy musieli poczekać jeszcze sporo czasu.