Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 września 2019, 13:17

autor: Bebop

Powstaje reboot serialu Battlestar Galactica. Tworzy go autor Mr. Robota [Aktualizacja]

Sam Esmail, twórca serialu Mr. Robot, będzie odpowiedzialny za reboot Battlestara Galaktiki. Tytuł ma być częścią oferty platformy streamingowej Peacock, która zadebiutuje w 2020 roku.

Serial Battlestar Galactica z 2004 roku okazał się wielkim sukcesem. - Powstaje reboot serialu Battlestar Galactica. Tworzy go autor Mr. Robota [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-09-18
Serial Battlestar Galactica z 2004 roku okazał się wielkim sukcesem.

Aktualizacja: Sam Esmail napisał na Twitterze, że nie stworzy remake'u Battlestara Galaktiki z 2004 roku, ponieważ oryginał Rona Moore’a uważa za perfekcyjny. Zamiast tego otworzy nowy rozdział historii, który będzie wierny duchowi serialu.

Jak donosi The Hollywood Reporter, kultowy serial science fiction Battlestar Galactica doczeka się rebootu. Prace nad nową wersją zleciła korporacja NBCUniversal, która zamierza udostępnić tytuł w swoim serwisie streamingowym Peacock. To jednak melodia przyszłości, bo platforma ta ma zostać uruchomiona dopiero w kwietniu przyszłego roku.

Producentem wykonawczym rebootu został Sam Esmail, który jest również autorem Mr. Robota. Udany serial z Ramim Malekiem dobiega już końca, emisja jego finałowego, czwartego sezonu w Stanach Zjednoczonych rozpocznie się 6 października. Nic więc dziwnego, że Esmail zaczął szukać nowych wyzwań, bo tym z pewnością będzie mierzenie się z kultową produkcją.

Sam Esmail to utalentowany producent, reżyser i scenarzysta, który zasłynął nie tylko ze stworzenia Mr. Robota. Pracuje również nad serialami Homecoming z Julią Roberts oraz Briarpatch. W tym roku Esmaila zatrudnić próbował Amazon, firma Universal Content Productions zaoferowała mu jednak korzystną, wieloletnią umowę, by zatrzymać go przy sobie.

O samym reboocie Battlestara Galaktiki wiadomo w tym momencie bardzo niewiele. Według źródła, na które powołuje się The Hollywood Reporter, nową wersję ma cechować bardziej współczesne podejście. Inspiracją dla twórców ma być serial emitowany w latach 2004-2009, którego twórcą był Ron Moore. Jest to najbardziej znana adaptacja, która zyskała rzeszę fanów. Rozpoczął ją znakomicie przyjęty miniserial, który następnie dał początek czterem sezonom serialu oraz spin-offom Caprica i Blood & Chrome. W tej wersji można było zobaczyć takich aktorów jak Edward James Olmos, Mary McDonnell, Katee Sackhoff, James Callis, Tricia Helfer i Grace Park.

Sam Esmail będzie producentem wykonawczym rebootu Battlestara Galaktiki. - Powstaje reboot serialu Battlestar Galactica. Tworzy go autor Mr. Robota [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-09-18
Sam Esmail będzie producentem wykonawczym rebootu Battlestara Galaktiki.

Tym samym na bok odsunięty zostanie pierwowzór, który debiutował w roku 1978 za sprawą Glena A. Larsona. Oryginał z Lorne'em Greene'em, Richardem Hatchem i Dirkiem Benedictem w obsadzie nie cieszył się w tamtych czasach popularnością i został anulowany już po pierwszym sezonie. Po petycji fanów na krótko powrócił do życia w formie dziesięciu odcinków jako Galactica 1980.

Reboot Battlestara Galaktiki zapowiedziany został jako ważna część oferty platformy Peacock. Wedle zapewnień NBCUniversal serwis w momencie debiutu zaoferuje przeszło 15 tysięcy godzin materiału filmowego, w tym serial Parks and Recreation oraz nowe wersje Saved by the Bell i Punky Brewster. Platforma będzie konkurować m.in. z Netflixem, Disney+ czy HBO Max.

  1. Oficjalna strona NBCUniversal