Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2019, 12:46

autor: Aquma

Krzysztof Piątek został polskim ambasadorem FIFA 20

Wydawca Electronic Arts poinformował, że piłkarz AC Milan i reprezentacji Polski Krzysztof Piątek został ambasadorem najnowszej odsłony serii piłkarskiej od studia EA Sports - FIFA 20.

Krzysztof Piątek - ambasador FIFA 20. - Krzysztof Piątek został polskim ambasadorem FIFA 20 - wiadomość - 2019-09-18
Krzysztof Piątek - ambasador FIFA 20.

Firma Electronic Arts - wydawca cyklu piłkarskiego FIFA - poinformowała, że polskim ambasadorem najnowszej odsłony tej serii (FIFA 20) został napastnik włoskiego klubu AC Milan i reprezentacji Polski Krzysztof Piątek. Sportowiec nie kryje zadowolenia - pochwalił się tą wieścią we wpisie na Twitterze.

W wypowiedzi zamieszczonej w informacji prasowej piłkarz przyznał, że jest to spełnienie jednego z jego marzeń z dzieciństwa.

EA Sports FIFA to kultowa seria i gram w nią od kiedy pamiętam. Pozwala połączyć zamiłowanie do piłki nożnej z pasją do gier video. Objęcie tytułu ambasadora gry FIFA 20 to dla mnie spełnienie marzeń z dzieciństwa - stwierdził Krzysztof Piątek.

Krzysztof Piątek ma 24 lata. We włoskiej lidze pojawił się w zeszłym sezonie i szybko zasłużył sobie na miano jednego z najlepszych graczy. Początkowo grał w zespole Genoa CFC, ale dzięki piorunującemu debiutowi po pół roku założył koszulkę utytułowanego AC Milan. Klub zapłacił za niego 35 milionów euro.

Przypominamy, że FIFA 20 zadebiutuje na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Niedawno produkcja otrzymała wersję demonstracyjną.

  1. FIFA – strona oficjalna