Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2017, 10:46

Powstaje MMORPG w uniwersum Magic: The Gathering

Firma Perfect World i zespół Cryptic Studios poinformowały, że pracują nad grą MMORPG osadzoną w uniwersum karcianki Magic: The Gathering. Produkcja zmierza na pecety i konsole.

Gra będzie pierwszym MMORPG korzystającym z tej licencji. - Powstaje MMORPG w uniwersum Magic: The Gathering - wiadomość - 2017-06-12
Gra będzie pierwszym MMORPG korzystającym z tej licencji.

Firma Perfect World sprawiła nam sporą niespodziankę, ogłaszając, że w produkcji znajduje się gra MMORPG bazująca na licencji Magic: The Gathering, czyli najsłynniejszej stołowej karcianki. Projekt powstaje w studiu Cryptic, znanym z takich pozycji jak Neverwinter, Star Trek Online czy Champions Online.

Udostępnione przez wydawcę informacje są bardzo skromne. Wiemy, że gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami i zmierza na pecety oraz niesprecyzowane jeszcze konsole. Poprzednie dwie produkcje Cryptic Studios ukazały się jednak na PlayStation 4 i Xboksa One, więc zapewne tym razem będzie tak samo.

Pierwszą komputerową adaptacją marki było Magic: The Gathering studia Microprose z 1997 roku. - Powstaje MMORPG w uniwersum Magic: The Gathering - wiadomość - 2017-06-12
Pierwszą komputerową adaptacją marki było Magic: The Gathering studia Microprose z 1997 roku.

Gracze wcielą się w Planewalkerów, czyli potężnych magów zdolnych podróżować między wymiarami, rzucać potężne zaklęcia oraz przywoływać mityczne bestie. Ponadto Perfect World podkreśla, że budżet produkcji będzie wysoki i pozwoli ona fanom Magic: The Gathering ujrzeć ulubione uniwersum z zupełnie nowej perspektywy.

Niestety, na tym kończą się udostępnione konkrety. Nie podano nawet tytułu gry. Za kilka dni ruszą jednak targi E3, więc mamy nadzieję, że tam twórcy ujawnią więcej informacji.

Magic: The Gathering doczekało się wielu adaptacji na gry konsolowe i komputerowe, ale wszystkie do tej pory były różnego rodzaju karciankami, co najwyżej wzbogaconymi elementami strategicznymi. Opracowanie RPG-a na tej licencji nie jest jednak dziwnym pomysłem. Stołowy pierwowzór może się bowiem pochwalić bardzo bogatym tłem fabularnym, rozwijanym m.in. w licznych powieściach. Dlatego uniwersum to powinno dobrze sprawdzić się jako realia produkcji MMORPG.

  1. Cryptic Studios – strona oficjalna
  2. Perfect World – strona oficjalna