Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 grudnia 2020, 10:13

autor: Entelarmer

Powstają 3 filmy i 7 seriali na podstawie gier z PlayStation

Tony Vinciquerra z wytwórni Sony Pictures wypowiedział się na temat filmowych planów Sony. Firma pracuje już nad trzema filmami oraz siedmioma serialami na podstawie gier z katalogu PlayStation.

Po maju 2019 roku łatwo było zapomnieć o otwarciu przez Sony nowej wytwórni filmowej o wiele mówiącej nazwie PlayStation Productions. Można to zwalić na karb „ciekawego” 2020 roku, ale tak naprawdę wynika to de facto z braku nowych informacji. Dopiero teraz Sony uznało, że trzeba się pochwalić działaniami w ramach nowej inicjatywy. Tony Vinciquerra (prezes Sony Pictures) zdradził w wywiadzie dla CNBC (via MediaPost), że firma pracuje nad trzema filmami oraz siedmioma serialami na podstawie marek znanych z PlayStation.

Choć trudno wywnioskować coś konkretnego na podstawie tak krótkiej informacji, niewykluczone, że o dwóch z tych dziesięciu projektów mogliśmy usłyszeć już wcześniej. Pierwszym z nich może być filmowe Uncharted, które po długiej i bolesnej produkcji ma zadebiutować 16 lipca 2021 roku. Drugą marką wziętą na warsztat przez Sony jest polski Serial Cleaner, którego ekranizacja według ostatnich doniesień ma przybrać formę serialu animowanego. Jednak nie ma pewności, czy to właśnie do tych produkcji odniósł się Vinciquerra. Zdjęcia do Uncharted zostały zakończone już jakiś czas temu, a mówienie o Serial Cleaner w kontekście „zawartości PlayStation” może być uznane za nadinterpretację. Oczywiście można by wymieniać inne marki Sony pokroju God of War, The Last of Us czy Bloodborne, ale w tej chwili to tylko bezpodstawne spekulacje.

Powstają 3 filmy i 7 seriali na podstawie gier z PlayStation - ilustracja #1
Sony nie narzeka na brak marek z potencjałem na adaptację filmową.

Należy zauważyć, że wzmianka o filmowych projektach powiązanych z PlayStation padła niejako przy okazji. Tony Vinciquerra wspomniał o tym w kontekście planów zintegrowania podmiotów z segmentu rozrywki wchodzących w skład Sony w ramach inicjatywy określanej w spółce jako „One Sony”. Na razie nie opracowano jeszcze konkretnego planu, ale możemy założyć, że firma chce położyć większy nacisk na współpracę poszczególnych oddziałów (filmowych, PlayStation etc.).