Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2016, 17:35

Postapokaliptyczny survival The Flame in the Flood zadebiutuje 24 lutego

Studio The Molasses Flood poinformowało, że ich debiutanckie dzieło, survival The Flame in the Flood, trafi na PC, Maca oraz Xboksa One 24 lutego.

Studio The Molasses Flood zaprezentowało dzisiaj kolejny zwiastun swojego debiutanckiego projektu, The Flame in the Flood. Krótki, humorystyczny filmik, który możecie zobaczyć powyżej, daje graczom kilka rad w zakresie radzenia sobie z paroma rodzajami drapieżników, ale co najważniejsze zdradza także planowaną datę premiery ostatecznej wersji tej produkcji. W postapokaliptyczny survival zagramy 24 lutego, na PC, Macu oraz Xboksie One.

Do premiery dzieła The Molasses Flood pozostały dwa tygodnie. - Postapokaliptyczny survival The Flame in the Flood zadebiutuje 24 lutego - wiadomość - 2016-02-10
Do premiery dzieła The Molasses Flood pozostały dwa tygodnie.

W The Flame in the Flood wcielimy się w młodą dziewczynę, która wraz ze swoim psem próbuje przetrwać w świecie po zagładzie. Jednocześnie na tratwie spływamy w dół potężnej rzeki, mając nadzieję na ratunek na jej końcu. Pojawia się tu bardzo dużo mechanik klasycznych dla gatunku: duży nacisk położony na rzemiosło, potrzeba zaspokajania głodu oraz pragnienia naszej postaci czy permanentna śmierć. Jedynym ułatwieniem będzie nasz czworonożny kompan, który w przypadku zgonu przynosi nam wszystkie rzeczy, które mu przekazaliśmy. Tytuł charakteryzuje się ładnym, przerysowanym stylem graficznym, akcentowanym przez lecącą w tle muzykę country. Gracze na PC już teraz mogą wypróbować dzieło The Molasses Flood – od września The Flame in the Flood znajduje się w Steam Early Access.

Postapokaliptyczny survival The Flame in the Flood zadebiutuje 24 lutego - ilustracja #3

Choć dla The Molasses Flood The Flame in the Flood jest tytułem debiutanckim, zespołowi nie sposób odmówić doświadczenia. Jego członkowie nazywają się „uchodźcami z branży gier AAA” - współtworzyli chociażby takie serie, jak BioShock, Guitar Hero czy Halo. Prawdopodobnie to właśnie przeszłość pracowników przesądziła o sukcesie ich kampanii na Kickstarterze: deweloperzy zebrali swój podstawowy cel, 150 tysięcy dolarów, w zaledwie tydzień, a zbiórkę zakończyli na kwocie ćwierć miliona dolarów.

  1. Oficjalna strona internetowa studia The Molasses Flood
  2. Gra The Flame in the Flood w serwisie Steam