Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 lutego 2016, 14:49

autor: Jiker

Splash Cars - samochodowa zręcznościówka w stylu Splatoon zadebiutowała na rynku

Czesi ze studia Craneballs poinformowali, że ich najnowsza produkcja - samochodowa zręcznościówka Splash Cars - trafiła do oferty platform Google Play i App Store. Tytuł można pobrać za darmo.

Jeśli posiadacie urządzenie mobilne działające pod kontrolą systemu Android lub iOS i poszukujecie niekonwencjonalnej, samochodowej zręcznościówki, to zapewne ucieszy Was informacja, że czeskie Craneballs Studios (serie Overkill i Gun Master) wprowadziło do oferty platform Google Play oraz App Store grę Splash Cars. Zapowiedziany pod koniec ubiegłego roku tytuł został wydany w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

W Splash Cars gracz zasiada za kierownicą niewielkiego samochodu i staje przed zadaniem przywrócenia barw miejskim i podmiejskim lokacjom. Dokonuje tego jeżdżąc tam i z powrotem, nanosząc w sposób automatycznie kolory – w efekcie kolejne obiekty znajdujące się na danej, początkowo kompletnie czarno-białej arenie zmagań odzyskują właściwy wygląd. Celem jest przywrócenie barw na odpowiednio dużej powierzchni mapy.

Realizację zadania utrudnia nie tylko ograniczona ilość paliwa (zapas można uzupełnić, lokalizując na mapie odpowiednie znajdźki), ale przede wszystkim policyjne radiowozy, próbujące uszkodzić samochód gracza na tyle, aby nie był w stanie kontynuować jazdy. Nie lada problemem są też pojazdy miejskie, takie jak śmieciarki, które przywracają wirtualnemu światu jedyne właściwe, czarno-białe wykończenie.

W zamian za sukcesy gracz otrzymuje punkty, które wraz z walutą zdobywaną w trakcie zadań służą do odblokowywania nowych samochodów oraz power-upów, zwiększających możliwości kontrolowanych maszyn (np. ograniczona podatność na zniszczenia lub możliwość taranowania wozów policyjnych). Nietrudno zauważyć, że całość przypomina bardzo mocno – tak pod względem szaty graficznej, ogólnej prostoty, jak i mechaniki – inną samochodową zręcznościówkę, mianowicie Pako: Car Chase Simulator. Mechanika kolorowania świata, zaczerpnięta wprost z konsolowego Splatoon, czyni jednak ze Splash Cars zupełnie świeże doświadczenie.