Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2015, 11:10

autor: Draug

The Flame in the Flood – oryginalny survival trafił do Steam Early Access

Wczoraj w programie Steam Early Access zadebiutowała gra The Flame in the Flood – obiecujący survival od studia The Molasses Flood, założonego przez ludzi współodpowiedzialnych ze serie BioShock i Halo. Już na tym etapie tytuł oferuje większość planowanych w nim funkcji, a wstępne recenzje graczy napawają optymizmem.

The Flame in the Flood w skrócie:
  • Producent: The Molasses Flood
  • Co to jest: ufundowany na Kickstarterze izometryczny survival, w którym naprzemiennie poruszamy się po lądzie i pływamy tratwą po zatopionych obszarach USA
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne
  • Termin premiery: 2016 (najpierw PC, potem XOne)

I tak oto jeszcze jeden survival trafił do programu Steam Early Access. Na szczęście tym razem nie mamy do czynienia z kolejnym klonem DayZ od nikomu nieznanych ludzi, lecz z nietuzinkowym dziełem branżowych weteranów. Mowa o The Flame in the Flood – oryginalnej produkcji studia The Molasses Flood, które składa się z deweloperów maczających niegdyś palce przy tytułach z takich serii jak BioShock czy Halo.

Wersję wypuszczoną w Early Access twórcy określają jako wczesną betę. Zawiera ona już większość mechanizmów rozgrywki i elementów, które mają znaleźć się w finalnym wydaniu gry. Z czasem zespół The Molasses Flood będzie sukcesywnie wprowadzał do The Flame in the Flood kolejne zaplanowane funkcjonalności, dodając różnorodności przygodom graczy i światowi przedstawionemu. Ponadto niewykluczone, że zostaną wykreowane całkiem nowe elementy, zainspirowane pomysłami społeczności. Deweloper zamierza trzymać swój survival we wczesnym dostępie przez ok. sześć miesięcy – oznacza to, że The Flame in the Flood na PC zadebiutuje przypuszczalnie w marcu lub kwietniu 2016 roku. Co ciekawe, sugerowana cena gry już do dnia premiery nie ulegnie podniesieniu i utrzyma się na poziomie 19,99 euro (ok. 84 zł).