Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2011, 15:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Posiadacze gry Battlefield 3 na PS3 jednak dostaną darmową kopię Battlefield 1943

Złożony kilka dni temu pozew sądowy spowodował, że posiadacze gry Battlefield 3 w wersji na PlayStation 3 jednak otrzymają darmową kopię Battlefield 1943. Firma Electronic Arts w sobotę udostępni stosowne kody dla europejskich graczy.

Koncern Electronic Arts udostępni posiadaczom gry Battlefield 3 w wersji na PlayStation 3 odsłonę Battlefield 1943. Wydawca ugiął się przed pozwem sądowym, który kilka dni temu został złożony w imieniu graczy przez firmę prawniczą Edelson McGuire.

W oficjalnym oświadczeniu czytamy, że „zaszło pewne nieporozumienie” i Electronic Arts ostatecznie zezwoli na ściągnięcie gry Battlefield 1943 bez dodatkowych opłat. Warunek jest jeden – trzeba mieć zakupiony egzemplarz trzeciej części serii na PlayStation 3 i wykorzystać swój kod Online Pass.

Zainteresowani europejscy gracze pobiorą za darmo Battlefield 1943 od 26 listopada. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych na taką możliwość będą musieli poczekać do 10 grudnia, a 17 grudnia dodatkowy tytuł zostanie udostępniony Japończykom i obywatelom innych państw azjatyckich.

Posiadacze gry Battlefield 3 na PS3 jednak dostaną darmową kopię Battlefield 1943 - ilustracja #1
Battlefield 1943

Firma Electronic Arts ujawniła instrukcję postępowania dla wszystkich klientów. Aby ściągnąć cyfrową kopię gry Battlefield 1943 na konsolę PlayStation 3, należy wykonać następujące kroki:

  1. aktywować swoją przepustkę Online Pass umieszczoną w nowym egzemplarzu trzeciej odsłony serii;
  2. od 26 listopada odwiedzić tę stronę internetową i zalogować się przy pomocy własnego loginu i hasła używanego w usłudze Origin (jeśli nie macie takiego konta, musicie je sobie wcześniej stworzyć);
  3. wybrać swoje miejsce zamieszkania;
  4. odebrać kod umożliwiający ściągnięcie gry Battlefield 1943 na PlayStation 3;
  5. włączyć PlayStation 3 i z poziomu interfejsu konsoli wybrać opcję Zarządzanie kontami w kolumnie PlayStation Network (trzeba być zalogowanym w sieci);
  6. z rozwiniętego menu wybrać komendę Redeem Codes;
  7. wpisać otrzymany wcześniej kod i nacisnąć Continue;
  8. ściągnąć grę Battlefield 1943.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu firma Electronic Arts zapowiedziała obecność strzelaniny Battlefield 1943 w roli darmowego bonusu znajdującego się w nowych egzemplarzach trzeciej odsłony cyklu. W momencie premiery tej ostatniej okazało się, że ekskluzywny dodatek nie znalazł się na płycie. Wydawca tłumaczył się, że rekompensatą za nieobecność drugiego tytułu na płycie jest wcześniejszy dostęp do wszystkich rozszerzeń dla Battlefielda 3. Graczy nie zadowoliło takie wyjaśnienie, czego efektem był złożony kilka dni temu pozew sądowy. Okazało się to dobrym ruchem, bo amerykański koncern w końcu się ugiął i jednak udostępni posiadaczom PlayStation 3 także grę Battlefield 1943.

  1. Recenzja – Powrót na pole bitwy – recenzja gry Battlefield 3
  2. Video Recenzja – Recenzja Battlefield 3