Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2011, 10:40

autor: Kono

Portal 2 - wersja PC sprzedaje się lepiej niż edycje konsolowe

Założyciel firmy Valve - Gabe Newell - wyjawił, że gra Portal 2 w wersji na pecety sprzedała się lepiej niż edycje konsolowe. Co ciekawe, zupełnie odwrotna sytuacja miała miejsce w przypadku gry Left 4 Dead.

Sytuacja, w której multiplatformowe produkcje sprzedają się znacznie lepiej na konsolach niż na pecetach, nie jest czymś niezwykłym. Okazuje się jednak, że są wyjątki od tej reguły. Zalicza się do nich jedna z najlepiej ocenianych gier tego roku, czyli Portal 2.

Poinformował o tym Gabe Newell, jeden z założycieli firmy Valve. W rozmowie z serwisem Gamasutra oznajmił, że pecetowa wersja gry Portal 2 sprzedała się w większym nakładzie niż jej konsolowe odpowiedniczki. Nie wyjawił żadnych konkretnych liczb, jednak sam fakt, że multiplatformowa produkcja poradziła sobie lepiej na PC wart jest odnotowania.

Portal 2 - wersja PC sprzedaje się lepiej niż edycje konsolowe - ilustracja #1

Informacja została ujawniona w kontekście rozmowy o kolejnej multiplatformowej grze, którą produkuje Valve, czyli Counter-Strike: Global Offensive. „Portal 2 lepiej poradził sobie na pecetach, a Left 4 Dead na konsolach. Ciężko jest przewidzieć, jak dana gra sprzeda się na poszczególnych platformach. Zresztą – nie jesteśmy pewni, czy takie przewidywania mają jakieś znaczenie. Zazwyczaj mamy dużo większe problemy na głowie, z którymi musimy sobie poradzić.” – wyznał Newell.

Trzeba przyznać, że takie podejście jest dobre z punktu widzenia ogółu graczy, którzy po prostu chcą dostawać do rąk dopracowane tytuły, niezależnie od platformy, na której się pojawiają. Jeśli takie szczytne ideały będą przyświecać tworzeniu Counter-Strike: Global Offensive, to zarówno nowicjusze, jak i weterani popularnego „CS-a” mogą się spodziewać produkcji na wysokim poziomie.