Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2015, 17:00

Ponad 450 aut i multiplayer dla 24 osób w Forza Motorsport 6

Na japońskiej stronie internetowej konsoli Xbox pojawiły się pierwsze szczegóły dotyczące nadchodzącej gry wyścigowej, Forza Motorsport 6. Produkcja studia Turn 10 ma trafić na sklepowe półki jeszcze w tym roku.

Forza Motorsport 6 zaoferuje nam ponad 450 aut do wyboru. - Ponad 450 samochodów i multiplayer dla 24 osób w Forza Motorsport 6 - wiadomość - 2015-06-07
Forza Motorsport 6 zaoferuje nam ponad 450 aut do wyboru.

O szóstej części serii Forza Motorsport na razie wiedzieliśmy wyłącznie tyle, że powstaje i że ukaże się jeszcze w tym roku. Na kilka dni przed rozpoczęciem tegorocznych targów E3 na japońskiej stronie internetowej Xboksa pojawiło się jednak kilka szczegółów na temat nadchodzącej gry wyścigowej autorstwa studia Turn 10.

Na początek dobre wiadomości dla posiadaczy Xboksa One: Forza Motorsport 6 będzie działać w rozdzielczości 1080p, w 50 klatkach na sekundę. Silnik ForzaTech zapewni także doskonale prezentujące się warunki pogodowe oraz realistyczną fizykę. Twórcy chwalą się ponadto, że szósta część serii oferuje graczom największą liczbę dostępnych aut – i rzeczywiście, ponad 450 samochodów, każdy z możliwością personalizacji, dokładnie oddanym kokpitem oraz modelem zniszczeń musi robić wrażenie. Będziemy mogli je wypróbować w 26 znanych fanom motoryzacji torach, rozrzuconych po całym świecie. Nowa Forza Motorsport położy także mocny nacisk na grę wieloosobową: Turn 10 ma zamiar stworzyć „najwspanialszą grową społeczność, skupioną wokół wyścigów, tuningu oraz personalizacji samochodów”, udostępniając grę dla dwóch osób na podzielonym ekranie lub do dwudziestu czterech przez internet.

Według zapewnień twórców wyścigi w nocy oraz w złych warunkach pogodowych naprawdę przetestują nasze umiejętności za kółkiem. - Ponad 450 samochodów i multiplayer dla 24 osób w Forza Motorsport 6 - wiadomość - 2015-06-07
Według zapewnień twórców wyścigi w nocy oraz w złych warunkach pogodowych naprawdę przetestują nasze umiejętności za kółkiem.

Jeżeli deweloperowi uda się uniknąć opóźnień, Forza Motorsport 6 trafi do posiadaczy Xboksa One jeszcze w tym roku, tworząc tym samym konkurencję dla innego symulatora, Gran Turismo 7, który z kolei ukaże się wyłącznie na PlayStation 4. Na więcej informacji odnośnie „szóstki” poczekamy zapewne już niedługo – Microsoft prawdopodobnie ujawni nieco szczegółów podczas swojej konferencji na targach E3, które odbędą się 16-18 czerwca w Los Angeles.

Silnik ForzaTech ma zapewnić m.in. realistycznie wyglądające warunki pogodowe. - Ponad 450 samochodów i multiplayer dla 24 osób w Forza Motorsport 6 - wiadomość - 2015-06-07
Silnik ForzaTech ma zapewnić m.in. realistycznie wyglądające warunki pogodowe.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Forza Motorsport 6
  2. Recenzja gry Forza Motorsport 5 – sztandarowe wyścigi rozmienione na drobne