Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2012, 12:29

autor: Hed

Pojawił się film z Rayman Legends – kontynuacja Rayman Origins prawie pewna

Do sieci wyciekł trailer prezentujący nową platformówkę Ubisoftu – Rayman Legends. Wygląda na to, że będzie ona rozwinięciem pomysłów z Rayman Origins, przeniesionym również na konsolę Wii U. Wydawca zarejestrował domeny internetowe sugerujące, że zapowiedź gry nastąpi niedługo.

Pojawił się film z Rayman Legends – kontynuacja Rayman Origins prawie pewna - ilustracja #1

W sieci pojawił się film z gry Rayman Legends, która najwyraźniej będzie kontynuacją Rayman Origins. Materiał usunięto z serwisu YouTube na życzenie Ubisoftu, ale opublikował go ponownie serwis Gamekult. Produkcja będzie dwuwymiarową platformówką z opcją grania w cztery osoby. Co ciekawe, Rayman Legends został pokazany w wersji na konsolę Wii U i najprawdopodobniej doczeka się gościnnego udziału Kórlików oraz... Ezio Auditore da Firenze.

Zwiastun Rayman Legends rozwiewa wszelkie wątpliwości – to w prostej linii kontynuacja pomysłów z Rayman Origins. Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, gra najwidoczniej będzie rozgrywała się w nowych, „legendarnych” sceneriach: na tle zamku atakowanego przez smoka, w bajkowym lesie oraz w starożytnej Grecji. Twórcy szykują nowe funkcje społecznościowe, niedostępnych wcześniej bohaterów, minigierki (np. siatkówkę) oraz rozgrywkę online.

Pojawił się film z Rayman Legends – kontynuacja Rayman Origins prawie pewna - ilustracja #2

Specjalną funkcjonalność otrzyma wersja gry na Wii U. Gracz dzierżący kontroler przypominający tablet będzie mógł manipulować obiektami i w ten sposób pomagać przyjaciołom kontrolującym postacie przy pomocy padów. Sporo miejsca poświęcono tajemniczemu „skanowaniu” przedmiotów. Najwyraźniej będziemy mogli przenieść różne figurki i kształty do Rayman Legends – w tym postacie Kórlików oraz wspomnianego bohatera Assassin’s Creed.

Pojawił się film z Rayman Legends – kontynuacja Rayman Origins prawie pewna - ilustracja #3

Powyższe informacje nie zostały potwierdzone przez firmę Ubisoft, która nie przedstawiła jeszcze swoich planów odnośnie przyszłości Raymana. Parę dni temu pisaliśmy jednak o ankiecie podejmującej temat drugiej części serii. Przed kilkunastoma godzinami odkryto też, że Ubisoft zarejestrował ciekawe nazwy domen, np. Rayman-Legends.com. Wygląda więc na to, że wkrótce wydawca będzie musiał zabrać głos w tej sprawie.

  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft