Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2015, 12:00

Pogłoski o Metal Gear Rising 2 na Taipei Game Show zdementowane

Podczas tegorocznego Taipei Game Show w prezentacji gier na PlayStation 4 na ułamek sekundy pojawiło się logo sugerujące, że już wkrótce możemy się doczekać zapowiedzi kontynuacji wydanego w 2013 roku Metal Gear Rising: Revengeance. Plotki te jednak zdementowali członkowie Kojima Productions.

AKTUALIZACJA: Niestety, wygląda na to, że nadzieje na zapowiedź Metal Gear Rising 2 podczas Taipei Game Show były bezpodstawne. Według Geoffa Keigheya, znanego prezentera growych mediów, pokazana w czasie prezentacji „dwójka” nie była dziełem Kojima Productions. W podobnym tonie na Twitterze wypowiadał się członek japońskiego zespołu, Ken-Ichiro Imaizumi: „Nie wiemy, czy ta cyfra w ogóle miała coś oznaczać. Wygląda na to, że to jedynie numerek podczas odliczania. To Sony Computer Entertainment tworzyło ten materiał”. Szkoda – wnioskując po odzewie fanów na te pogłoski, Metal Gear Rising 2 byłoby naprawdę mile widziane.

Czasami jedno logo, pojawiające się przez ułamek sekundy, może rozpocząć internetową burzę – i tak też stało się w przypadku tegorocznych targów Taipei Game Show. Podczas prezentacji tytułów na PlayStation 4 na ekranie dosłownie na moment pojawił się element, który natychmiastowo rozbudził nadzieje na to, że powstaje kontynuacja wydanego na początku 2013 roku Metal Gear Rising: Revengeance.

Ten moment przyprawił fanów serii o szybsze bicie serca. - Pogłoski o Metal Gear Rising 2 na Taipei Game Show zdementowane - wiadomość - 2015-02-02
Ten moment przyprawił fanów serii o szybsze bicie serca.

Powyższa niebieska „dwójka” pojawia się podczas prezentacji około 2:46:40, tuż po krótkim pokazie The Order: 1886, i znika po niecałej sekundzie. To jednak wystarczyło co niektórym widzom, którzy zauważyli, że cyfra jest wystylizowana tak samo, jak logo Revengeance. Jeżeli dodać do tego fakt, że jeszcze w sierpniu 2013 roku Konami opublikowało ankietę, w której pytało graczy, czy chcieliby zobaczyć kontynuację, wnioski nasuwają się same: firma ma zamiar wydać Metal Gear Rising 2. Sam Hideo Kojima wyjawił, że chciałby, by gra powstała; według niego powinni ją stworzyć deweloperzy pierwszej części, studio Platinum Games. Także Etsu Tamari jeszcze w marcu 2013 roku zapowiedział, że jeżeli wielu graczy będzie zainteresowanych tym, co dalej stanie się z Raidenem, z chęcią napisze scenariusz kontynuacji.

Ewentualna druga część Metal Gear Rising nie powinna nikogo dziwić: gra, pomimo pewnych problemów w czasie produkcji (początkowo miało się nią zająć Kojima Productions, ostatecznie trafiła ona w ręce Platinum Games) zyskała dobre oceny. Średnia ocen każdej z trzech wersji (na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PC) w serwisie Metacritic wyniosła 80/100 lub więcej. Recenzenci chwalili przede wszystkim rozbudowany system walki mieczem, potyczki z bossami oraz interesującą historię.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Metal Gear Rising: Revengeance
  2. Oficjalna strona internetowa Platinum Games
  3. Oficjalna strona internetowa Taipei Game Show 2015