Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2014, 20:44

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (22-28 września 2014 r.)

Miniony tydzień na polskim rynku obfitował w ciekawe premiery nowych produkcji rodzimych deweloperów. Nie zabrakło także zapowiedzi wydawniczych oraz świeżych informacji i materiałów z nadchodzących tytułów.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery The Vanishing of Ethan Carter - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (22-28 września 2014 r.) - wiadomość - 2014-09-29
Doczekaliśmy się wreszcie premiery The Vanishing of Ethan Carter

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Lara Croft and the Temple of Osiris

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (22-28 września 2014 r.) - ilustracja #2

Firma Cenega pochwaliła się, że zamierza wydać w naszym kraju grę Lara Croft and the Temple of Osiris. Produkcja zmierza na pecety oraz konsolę PlayStation 4 i jej edycja pudełkowa ukaże się 9 grudnia tego roku w angielskiej wersji językowej.

Co ciekawe, cały nakład premierowy gry na obu platformach sprzętowych będzie miał postać tzw. Gold Editon, w skład której wejdzie:

 1. Gra z przepustką sezonową.
 2. Figurka Lary Croft.
 3. Album z niepublikowanymi nigdzie dotąd grafikami koncepcyjnymi.
 4. Mapa świata gry.

Ryse: Son of Rome

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (22-28 września 2014 r.) - ilustracja #3

Cenega wyda w Polce również pecetową edycję Ryse: Son of Rome, czyli konwersję jednego z najlepszych tytułów startowych z jakimi zadebiutował w zeszłym roku Xbox One. Produkcja trafi do sprzedaży 10 października i w porównaniu z konsolowym pierwowzorem zaoferuje lepszą grafikę oraz wszystkie wydane do tej pory dodatki DLC

Gry z czasopism

CD-Action

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (22-28 września 2014 r.) - ilustracja #4

Do kiosków trafił nowy numer magazynu CD-Action. Wydając 15,99 złotych otrzymacie pełne wersje gier:

 1. Tropico 4
 2. FlatOut 2
 3. Knock-knock

Pozostałe wieści

Premiera The Vanishing of Ethan Carter

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (22-28 września 2014 r.) - ilustracja #5

Obrodziło nam w minionym tygodniu premierami dużych projektów rodzimych zespołów. Najważniejszym z nich było chyba Zaginięcie Ethana Cartera, znane na Zachodzie jako The Vanishing of Ethan Carter. Jest to debiutancka produkcja zespołu The Astronauts i obecnie dostępna jest wyłącznie na pecety. Natomiast edycja na PlayStation 4 pojawi się w przyszłym roku.

Warto kupić wydanie pudełkowe, które sprzedawana jest w sugerowanej cenie detalicznej 65,90 złotych, gdyż dołączono do niego atrakcyjnego artbooka.

Ancient Space – polska strategia kosmiczna już w sprzedaży

Drugą duża premierą było Ancient Space, czyli kosmiczny RTS autorstwa studia CreativeForge Games. Produkcja dostępna jest na pecety i można ją kupić w dystrybucji cyfrowej za 19,99 euro, czyli w przeliczeniu około 83 złote, choć bez problemu znajdziecie także sklepy oferujące ten tytuł znacznie taniej.

Gra dostępna jest w polskiej (napisy) oraz angielskiej wersji językowej. Tytuł nie oferuje trybu multiplayer i zamiast tego autorzy skoncentrowali się wyłącznie na rozbudowanej kampanii fabularnej.

Anomaly Defenders zadebiutowało na urządzeniach mobilnych

Natomiast studio 11 bit wypuściło mobilną wersję Anomaly Defenders, czyli udanej strategii typu tower defense, którą gracze pecetowi mogli cieszyć sie już od maja tego roku. Produkcja dostępna jest na systemy iOS oraz Android.

 1. Anomaly Defenders w ofercie Google Play
 2. Anomaly Defenders w ofercie App Store

Lords of the Fallen z 1080p na PS4 i 900p na Xbox One

Od premiery Lords of the Fallen dzieli nas już trochę ponad miesiąc, więc studio CI Games coraz częściej raczy nas nowymi informacjami na temat tego projektu. Tym razem twórcy zdradzili szczegóły techniczne wydań konsolowych. Okazuje się, że gra na PlayStation 4 zaoferuje rozdzielczość 1080p, podczas gdy posiadacze Xboksa One zmuszeni zostaną zadowolić się „jedynie” 900p. Poza tym obie wersje będą praktycznie identyczne i autorzy celują w 30 klatek na sekundę na obu platformach.

Ponadto deweloperzy zapewnili, że prace są już praktycznie na ukończeniu i obecnie wprowadzane są już ostatnie poprawki. Tym samym termin premiery zaplanowany na 31 października prawie na pewno zostanie dotrzymany.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – obejrzyj nowy dziennik deweloperski

Z kolei ludzie ze studiach CD Projekt RED udostępnili nowy dziennik deweloperski z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w formie filmiku, omawiającego takie kwestie jak proces wypełniania treścią wirtualnego świata, lokacji i ciekawych miejsc rozsianych po mapie, sposób podróżowania, system społeczności czy walkę z przeciwnikami.

Ponadto twórcy opublikowali kilka grafik pokazujących imponujący poziom detali modeli postaci.

Divinity: Grzech Pierworodny wreszcie po polsku

Doczekaliśmy się wreszcie łatki z polską wersją językową do gry Divinity: Grzech Pierworodny. Lokalizację można pobrać za pośrednictwem usługi Steam.

Ciekawe linki

 1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (22-26 września 2014)
 2. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 27-28 września
 3. FIFA 15 debiutuje w Polsce
 4. Twierdza: Krzyżowiec II oficjalnie debiutuje w Polsce
 5. Pustynni Strażnicy ulegają simsiątkom. Top Empik - Tydzień 38