Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2015, 09:07

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (19-25 października 2015 r.)

W minionym tygodniu na polskim rynku gier działo się sporo. Poznaliśmy datę premiery obiecującej turówki, zapowiedziano ulepszoną wersję rodzimej produkcji, a w weekend odbyły się duże targi branżowe.

Hard West trafi do sprzedaży na początku listopada. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (19-25 października 2015 r.) - wiadomość - 2015-10-26
Hard West trafi do sprzedaży na początku listopada.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Hard West

Poznaliśmy wreszcie datę premiery Hard West, czyli taktycznej turówki, nad którą pracuje polskie studio CreativeForge Games. Produkcja trafi do sprzedaży 4 listopada, wyłącznie w wersji na pecety.

Grę będzie można kupić w serwisie Steam w cenie 19,99 euro, czyli w przeliczeniu około 85 zł. Obecnie istnieje także opcja nabycia Hard West w przedsprzedaży z 20% zniżką w cenie 15,99 euro (około 68 zł). Przygotowano również cyfrową Edycję Kolekcjonerską (za 18,39 euro, czyli około 78 zł), w skład której wchodzi album z grafikami koncepcyjnymi, komiks oraz soundtrack skomponowany przez Marcina Przybyłowicza.

Vendetta: Curse of Raven’s Cry

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (19-25 października 2015 r.) - ilustracja #3

Słabo przyjęta polska gra akcji Raven’s Cry doczeka się rozszerzonej i ulepszonej wersji zatytułowanej Vendetta: Curse of Raven’s Cry. Projekt sprzedawany będzie jako samodzielna produkcja, ale posiadacze poprzedniej edycji otrzymają darmową aktualizację, zawierającą wszystkie poprawki oraz zmiany.

Autorzy zapowiadają, że Vendetta: Curse of Raven’s Cry zaoferuje m.in. ponad 50 godzin rozgrywki, więcej niż 360 postaci, przeszło 500 misji, system bitew morskich i zapewniający dużą swobodę system walki. Na razie nie podano daty premiery.

Gry z czasopism

CD-Action

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (19-25 października 2015 r.) - ilustracja #4

W minionym tygodniu do kiosków trafił nowy numer magazynu CD-Action. Czasopismo kosztuje 15,99 złotych i dołączono do niego pełne wersje trzech gier:

 1. Rayman Origins,
 2. Max Payne 2: The Fall of Max Payne,
 3. Face Noir.

Pozostałe wieści

Warsaw Games Week

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (19-25 października 2015 r.) - ilustracja #5

W miniony weekend odbyły się targi Warsaw Games Week. Zaprezentowano podczas nich wiele wyczekiwanych gier, takich jak Just Cause 3, Deus Ex: Rozłam Ludzkości czy Total War: Warhammer. Nasi redaktorzy przygotowali z tej imprezy szereg ciekawych materiałów:

 1. Deus Ex: Rozłam Ludzkości – co nowego u Adama Jensena?
 2. Zapowiedź gry Horizon: Zero Dawn – RPG, sandbox czy survival?
 3. Graliśmy w Tom Clancy’s The Division – co oferuje sieciowa gra Ubisoftu na kilka miesięcy przed premierą?
 4. Graliśmy w Total War: Warhammer na WGW 2015! Jest SUPER tvgry.pl
 5. tvgry.pl na Warsaw Games Week

650 mln złotych - tyle jest wart polski rynek gier i konsol

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (19-25 października 2015 r.) - ilustracja #6

Firma analityczna GfK opublikowała raport opisujący stan polskiego rynku gier, obejmujący okres od stycznia do września 2015 roku. W ciągu tych dziewięciu miesięcy przychody wyniosły 650 mln złotych, co stanowi wzrost o 8,5% w porównaniu z zeszłym rokiem. Co ciekawe, kwota ta nie obejmuje przychodów z cyfrowej dystrybucji, mikropłatności oraz sprzedaży podzespołów komputerowych (np. kart grafiki), więc w rzeczywistości Polacy wydali na elektroniczną rozgrywkę jeszcze więcej.

Warto dodać, że sprzedaż wydań pudełkowych gier pecetowych wzrosła o 17%, a konsolowych o 10%.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (19-25 października 2015 r.) - ilustracja #7

Ciekawe linki

 1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (19-23 października 2015)
 2. Polska premiera Transformers Devastation
 3. Gry w pudełkach: najciekawsze promocje na weekend 24-25 października
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.